Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Diploma és a nyelvvizsga - mi...

Diploma és a nyelvvizsga - mi a vélemény?

Figyelt kérdés

Tegnap ledöbbentem, országos átlagban 20-25 % aki nyelvvizsga hiánya miatt nem tudja átvenni a diplomáját, de van olyan felsőoktatási intézmény ahol ez 75% ...


És csak lestem, nem akartam elhinni.


Szerintetek egy diplomás embernek nem egy minimális alapkövetelménynek kellene lennie akár 2 nyelv megfelelő ismerete is? Akkor mégis kitől várjuk el, ha nem a diplomásoktól, hogy tudjanak idegen nyelveket?


Számomra megdöbbentő, és hát valaki elárulhatná, miért a magyarok azok akik ennyire képtelenek nyelveket tanulni, és bármely normálisabb országban meg természetes, hogy a 16 éves középiskolás beszél 2-3 nyelvet?


Ez miért van?


Én eleve nyelvvizsgához kötném a felvételit, hiszen középiskola alatt bőven meg lehet csinálni, és akkor nem lenne ilyen gond.


Mi a véleményetek ?


2010. jún. 27. 10:45
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
32%

Off, de kénytelen vagyok: Na, azért ne teroristázzuk le a Katedra Nyelviskolát, ezt csak azért teheted meg, mert névtelen ez az oldal! 100 órás tanfolyamuk nincs is, a 160 órás 120 ezer.

Egyébként a kérdésre nem tudok válaszolni, számomra is rejtély. Van néhány %, aki tényleg nyelvi antitalentum, de azért nem ennyi. Valamiért csak a szakmával foglalkoznak és a nyelvvel nem, nyilván azért, mert nem szeretik. Ma már annyi lehetőség van önállóan ingyen tanulni, hogy a pénz nem lehet akadály, maximum a szóbeli előtt kell néhány tízezerért tanár.

2010. jún. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
73%
Ja, és megjegyezném, hogy ennek a katedrás bűnbandának van egy módszere. Meghírdetik az újságban, hogy x órás tanfolyam 80 ezer forint, elmegy az ember hozzájuk és az ügyintéző nőcske benyögi, hogy nincsen elég jelentkező, így nem lesz tanfolyam, max nekem privátban az x összeg 3 szorosáért. Az idiótája azért meghírdeti, hogy van tanfolyam.
2010. jún. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:

11:36

természetesen nem Svájcra gondoltam, voltak itt nálunk holland, izlandi, dán és mexikói vendégdiákok is, és mindegyik szinte anyanyelvi szinten beszélt pár nyelvet (16 évesen), szóval továbbra se értem.

2010. jún. 27. 12:13
 14/33 A kérdező kommentje:

jó hát én most speciel a katedrát nem ismerem, na de az is biztos, hogy nem az a rejtély kulcsa, tökéletesen meg lehet tanulni azt akár csak heti 2 órában is gimiben, csak hát persze utána még otthon napi pár órát foglalkozni vele úgy átlagban


szóval aki írta azt akiváló építész példát, az valamennyire igaz persze, csak nekem ilyenkor mindig az ugrik be, hogy építész vagy sem, itt azért egy egyetemi diploma némi általános műveltséget is feltételezne a konkrét szakterületen kívül, és ezt még így is sok esetben hiányolom


Nekem van egy példám: srác se volt olyan nagy talentum, de heti 2 órában járt magántanárhoz aztán otthon meg bizony napi még 2-3 órát foglalkozott a nyelvvel és fél év alatt a nulláról letette a középfokot


én se vagyok olyan talentum, de mégis azt gondolom, hogy elvárható azért a felsőoktatásban már mindenképp, de az is igaz, hogy a mostani fiatalok zöme már gimiben leteszi, és nem is egyet, szóval talán pár év múlva jobb lesz ez a statisztika

2010. jún. 27. 12:19
 15/33 anonim ***** válasza:
77%

Ha kötelező a diploma mellé a nyelvvizsga, tehát együtt van a kettő, szóval NYELV nélkül NINCS DIPLOMA,


MIÉRT VAN ÁLLAMI TÁMOGATÁSÚ FŐSULI, NEM TÁMOGATOTT NYELVVEL??

2010. jún. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
73%

Heti 2 órában tanulni nyelvet... Na igen, de számoljuk hozzá, azt amit te is mondtál, hogy utánna otthon még legalább ennyi időt rá kell fordítani. Az a helyzet, hogy nem mindenkit érdekel annyira a nyelv,hogy ezt az időt "feláldozza" érte és olyavalamitől vegye el, ami valóban érdekli.


Egyébként szerintem csak idő kérdése és nálunk is megugrik a nyelvvizsgával rendelkezők száma. Az már más kérdés, hogy használni mennyire tudja... Na meg hányan vették meg feketén.

2010. jún. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
53%
60 ezer forinttól már beülnek helyetted vizsgázni. Én lehet azt a módszert választom. Még mindig olcsóbb, mintha 5x próbálkozok.
2010. jún. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
71%
Kezdjük ott, hogy sok iskolában képtelenek nyelvet tanítani rendesen, örül az ember, ha tanul otthon és le tud érettségizni belőle jól. Nemhogy nyelvvizsga... Meg úgyis a pénzről szól az egész, akinek annyi nyelvvizsgája van, biztos nem a megélhetésért küzd otthon.
2010. jún. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 czibles ***** válasza:
100%
amikor magyarok mennek cserediák programra, akkor mi sem a leghülyébbet küldjük, tehát hogy ők tudtak 3 nyelvet 16 évesen, abból én nem vonnék le semmilyen következtetést.
2010. jún. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
57%

14:42


Van abban valami, amit mondasz!

2010. jún. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!