Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan zajlik egy forgalmi...

Hogyan zajlik egy forgalmi vizsga?

Figyelt kérdés
Ha meglàtom a vizsgabiztost illő nekem kezdemènyezni a bemutatkozàst? Sima utcai ruhàban elég megjelenni vagy illő azèrt kicsit ünnepèlyesebben öltözni? Mennyi idő maga a vizsga? Hàny parkolàst kell vègrehajtani? Mikre kell fokozottan figyelni, mik azok amire "harapnak" a vizsga biztosok? Akinek mostanàban volt ebben rèsze leírná legyen szíves mi hogyan zajlott? Persze az oktatót is megfogom kèrdezni de èrdekel màsok tapasztalata :)

2018. dec. 7. 08:12
 1/6 anonim ***** válasza:

:DDDDDDDD úristen.

Nem, nem kell ünneplőben autót vezetned.

Igen, neked kell bemutatkozni, kezet nyújtani, nem neki.

Záróvonal átlépés, index, tükör, sebesség, elsőbbség táblák, stop táblánál megállni, 1 parkolás.

2018. dec. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha meglàtom a vizsgabiztost illő nekem kezdemènyezni a bemutatkozàst?


Ugyan azok a szabályok mint máshol. Köszönsz szépen, a papírjaid készítsd elő. Amikor kitöltik az adatlapokat akkor látják a neved, de bemutatkozhatsz. Az én vizsgabiztosom beült a kocsiba, a köszönésemre odanyomott egy 'napot-ot.


Sima utcai ruhàban elég megjelenni vagy illő azèrt kicsit ünnepèlyesebben öltözni?


Abban menj ami kényelmes. Nem kell kiöltözni.


Mennyi idő maga a vizsga?


Ha rosszul vezetsz akkor 1-2 perc is lehet, ha jobban akkor átlag 30-40. Ismerősöknél 1 óra volt a maximum, de akkor ők csúcsidőben álltak ebből 30 percet a dugóban, le is vitték a vizsgaútvonalról mellékutakra, hogy hamarabb vége legyen. Számíts 30 percre kb.


Hàny parkolàst kell vègrehajtani?


2 feladat van, 1 parkolás általában. Én az Y megfordulást kaptam és hátramenetben járdával párhuzamos parkolást.


Mikre kell fokozottan figyelni, mik azok amire "harapnak" a vizsga biztosok?


Kresz szabályok??? Mindenre harapnak, buktatni a hiedelmekkel ellentétben komoly hibákért buktatnak. Záróvonal átlépése, érintése például ilyen. Ha tudsz vezetni akkor nem lesz gond.


Akinek mostanàban volt ebben rèsze leírná legyen szíves mi hogyan zajlott?


Kocsiba be, bemutatkozás, papírok kitöltése, közben szólt hogy megkezdhetem az ellenőrzéseket. Végigcsináltam, beültem, elmondtam hogy mindent rendben találtam. Elindultunk, fékpróba, elmondtam hogy minden ok. Irány a forgalom, végigmentünk a vizsgaútvonalon, közben két helyen volt két feladat. Visszaértünk a kezdőhelyre, gratulált, elmondta a hibáimat.



Nem bonyolult maga a vizsga, de a forgalmat nagyon figyeld! Elém leléptek az útra, mikor a gyalogosnak piros lámpája volt, elég intenzíven kellett fékezni. A csávó átfutott előttünk, a másik autó szemben majdnem elütötte. Annyit mondtak: Ez nem normális... Jól reagált, menjünk tovább.


Plusz egyszer el akartak engedni egy kereszteződésben, és aki rámvillogott annak elég gagyi volt a lámpája és alig láttam. Amikor kézzel intett akkor körbenéztem, kimentem. Kaptam hibapontot hogy kicsit bizonytalan vagyok. Ne legyél se rámenős, se félénk. Ha van hely akkor ki kell menni, ha nincs, akkor várni kell. 30 óra után ennek már azért mennie kéne, az a lényeg hogy ne tötymörögj.


SOK SIKERT!

2018. dec. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszokat!
2018. dec. 7. 08:56
 4/6 Andizsuzsi ***** válasza:

Ez nyilván nem a te hibád, de az én oktatóm az első óra óta folyamatosan tudatosítja, hogy mi "ér" azonnali bukást, mi az, ami nem szép, de egyszer-kétszer belefér még a vizsgán is. Ha valaki a tanulói közül megbukott, mert pl kanyarodó sávból ment egyenesen be a kereszteződésbe, akkor következő órán arra vezettünk és megbeszéltük.

Olyan ruhában menj, ami kényelmes, ne kelljen azzal foglalkozni, hogy szorít a nadrág, zavar a gallér, stb. Legyél tiszta, ne rongyos-szakadt legyél lehetőleg, de nem kell kiöltözni.

2018. dec. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én pont egy hónapja szereztem meg a jogsit. Ne izgulj, ha már nagyjából jól megy a vezetés, át fogsz menni. Én a vizsgán életem legrosszabb vezetését nyomtam le, az izgalom miatt sok-sok kisebb hibát és egy nagyobbat, de csak a nagyobb hibát emelték ki, és amiatt sem buktattak meg, mert állítólag "a legtöbb jogosítvánnyal rendelkező sem tudja szabályosan használni a többsávos körforgalmat"...

Én két tippet tudok adni, amire én is figyeltem. A legfontosabb: vezess biztonságosan. A gyalogosátkelő előtt időben állj meg, tartsd be a sebességkorlátozást, inkább vezess lassabban, de meg tudj állni, ha kell. A másik pedig a magabiztosság, ne mutasd ki, hogy izgulsz vagy félsz.

Nekem a vizsgabiztos vezetések közben mutogatott a városban olyan pontokat, ahol a vizsgabiztosok szeretik behúzni a csőbe a vizsgázókat, de a valódi vizsga nagyon egyszerű útvonalon történt, nem tudom, az oktatóm tudta-e, de előző nap konkrétan majdnem ugyanazon a vonalon vezettünk. Érdemes előző nap még egy alkalommal vezetni, hogy gyakorlott legyél.

Ja igen, és egy parkolás és megfordulás van, Y vagy egyirányú. Nagyon hamar eltelik a vizsgaidő, 30 perc volt körülbelül.

Vizsga előtt az oktatóm elmondta, az adott vizsgabiztos mire "harap", mire figyeljek oda. De ez sem szentírás, utólag elmondta az oktatóm, hogy egyik stop táblánál sem álltam meg teljesen, pedig erre nagyon figyeltem, hiszen elvileg a vizsgabiztos erre ugrik, de meg sem említette... Hidd el, ha nekem sikerült, neked is fog. :D Ettől függetlenül ne bízd el magad, mert a tanulás igazi része csak ezután jön. Sok sikert és biztonságos vezetést. :)

2018. dec. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szèpen vàlaszod! A parkolàstól nagyon fèlek mert "nem èrzem" a kocsi mèretèt. Nem tudom felmèrni pontosan hogy van elèg helyem befordulni vagy nincs. :/ jövőhét csütörtökön vizsgàzok, elöző nap is sőt mèg aznap dèlelőtt is megyek vezetni mivel dèlutàn lesz a vizsga. :) a vezetèsemmel hàl'Istennek nincs baj, az oktató kiemelte hogy ugy vezetek mint aki màr èvek óta vezet, rengetegszer megdícsért. Ez nem jelent semmit hisz ott nem ő dönt ès nagy izgulàs van bennem màr most. Akkor mi lesz mèg addig 😁😵😰
2018. dec. 11. 08:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!