Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért nem tudom megérteni a...

Miért nem tudom megérteni a programozást?

Figyelt kérdés

Informatikai suliba járok(másodikas vagyok) és az egyik tantárgyunk, ami a programozás és ennek van gyakorlati és elméleti része! Nos tavaly semmi probléma nem volt, akkor még csak HTML-t és CSS-t vettünk! Idén viszont bekerült egy igazi prog. nyelv a JavaScript és egyáltalán nem értem! Ha ez számít valamit matekból elég jó vagyok! Az elméleten lévő Pseudo-kódok nekem teljesen kínaiak, magára a JavaSript logikájára, pedig egyszerűen nem tudok rájönni!

Ha ez így folytatódik tovább, valószínűleg megbukom! Ja és még mielőtt valaki azt mondja minek mentem, akkor informatikai suliba: ez egy szakgimnázium és a végén egy informatikai rendszergazda nevezetű szakmát fogok kapni, ami pedig hálózat! szóval igazából nem lesz szükségem programozásra!



2018. dec. 11. 19:15
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Biztos, hogy ez neked való?
2018. dec. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Vannak érdekes dolgok a JavaScriptben, ami nekem programozói gyakorlattal is nehéz volt, de alapvetően könnyűnek tűnt.

Az a helyzet, hogy nem tudok mit mondani, nem tudsz még több energiát belefeccölni, illetve segítséget kérni, hátha valaki el tudja magyarázni...

Én olyan finom oldalakat találtam anno, amikor felfrissítettem javascriptes tudásomat, kész élmény volt, bár az inkább programozóknak való mélyvíz volt sokszor... De vannak kis javascriptre oktató, laikusabbaknak szóló oldalak is. Hátha jobb a megközelítés, mint amit ti kaptok, illetve veled kompatibilisebb...?


A programozásnak és a mateknak szerintem nincs sok köze egymáshoz, legalábbis nekem nem tűnt fel (eredetileg matematikus akartam lenni, mindig igen jó voltam belőle), bár logika mindkettőhöz kell.

2018. dec. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%
Jó kérdés... mondjuk ha én programozást tanítanék, nem JavaScripttel indítanék. Jó lenne egy korrepetáló tanárt keresni magadnak. Persze érdemes megpróbálnod a webes programozás tutorialokat is, az is segíthet. Ne add fel, mert akár néhány apróságon is múlhat, hogy az egész hóbelevancot nem látod át. De minél hamarabb állj neki a megoldáson dolgozni, a halogatástól nem lesz jobb, sőt.
2018. dec. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%

Pseudo kódok - avagy az "algoritmusok és adatstruktúrák" az összes programozás alapjai. Azt ajánlom, hogy ebben a témakörben kérj infót, ha tovább akarsz tanulni programozónak.


Alapok: változók, stringek, számok, tömbök, asszociatív tömbök, referenciák, függvények, feltételek, ciklusok. Ezek ismerete nélkül nem beszélhetünk programozásról. Főleg nem JS-ben.


A programozásra a rendszergazdának is szüksége van. Mégpedig scriptek írásában. Erre jó a bash, vagy perl/python is. Nagyon hatékonyan lehet velük dolgozni, de ott is már teret nyer a node.js.


A pszeudó nyelv arra is jó, hogy egészen egyszerű rendszereket modellez, mint pl a mosogatás:

Van edény a szárítón? Az edények csoportosítása (pl kis tányérok) majd csoportos helyre pakolása. Ezt folytatom, amíg van edény/evőeszköz a szárítón.

Keresés az konyha asztalon, a konyha asztal körül, a nappaliban. Talált használt edényeket begyűjteni addig, amíg biztonságosan szállíthatóan meg tudom fogni. Elszállítani a mosogató tálcáig. Ezt ismételni addig, amíg (elég edény van odarakva a mosogatáshoz és több nem férne el, csak akadályoznak a munkában) vagy nem találtam több mosogatni való edényt.

Ha van, ami nagyon mocskos, azt elő öblítem, hogy lejöjjön róla az extra szennyeződés.

Ez után bedugom a dugót.

Az edények és evőeszközök bepakolása a mosogató tálcába: a kést, vágó és szúró eszközöket, törékeny üvegeket hagyom utoljára, a többit úgy rakom bele, hogy azonos edényeket egymásra rakok, több beleférjen.

Meleg vizet engedek rá és adok a vízhez mosogatószert.

Rövid ideig hagyom ázni, hogy oldódjon a kosz. Fogok egy mosogató szivacsot és kezdődik a ciklus: A felső mosogatnivalót megfogom és átdörzsölöm a szivaccsal. Leöblítem az edényt a mosogatólével, majd átrakom az öblítő részre. Amikor elfogy az edény a mosogató részből, az evőeszközöket mosom el hasonló ciklusban. Amikor azok is kifogytak és van még mosogatni való a tálca mellé rakva, azokat berakom a mosószeres vízbe ázni. Miközben áznak az öblítő részen engedek vizet, de csak kis sugárba, amivel egyesével leöblítem a maradék mosószert az edényekről és ezzel együtt egy ciklus magban átteszem őket a csepegtetőre.

Ha sok edény van még hátra a mosogatásból, fogok egy száraz konyharuhát és a csepegtetőre tett edényeket a csepegtetőre helyezett sorrendben (FIFO) elkezdem eltörölni és szárazra törlés után berakom a helyére. Amennyiben ciklus közben a konyharuha túl nedvessé válik, azt kirakom száradni és újat veszek elő, majd folytatom a ciklust. Ha elfogytak az edények a szárítóról, a ciklusnak vége.

Jön a következő adag mosogatni való.

Ha nincs több mosogatni való és van hely a szárítón, akkor az öblített edényeket hagyom, hogy maguktól száradjanak meg, nem törölgetem el (feltéve, ha nem zavar a vízkőfolt).

Ha kevés a mosogatószer, a mosogatás vége felé, felírom a bevásárló listára, hogy kell venni mosogatószert.

Ha a szivacsa már túl leharcolt, kidobom, és veszek ki másikat. Ha már a szivacskészletből kevés van, felírom a bevásárló listára, hogy kell venni mosogatószivacsot.

Ha mosogatás közben eltörik egy edény, megvizsgálom, hogy lehet-e javítani/ragasztani. Amennyiben nem, meghívom az adott helység objektum takarítás eljárását, amennyiben igen, félre teszem száradni a meglévő darabokat és tisztán, szárazan majd meghívom a "reparóBűbáj" nevezetű eljárásomat.


Ha valaki beszól, hogy nem mosogattam eléggé, megkérem, hogy javítson az algoritmusomon.


Ha meg tudsz fogalmazni egy bármilyen hétköznapi dolgot pszeudo nyelven, akár egy bevásárlást, akkor már tudsz programozni. Hiszen bevásárlás közben is algoritmusokat követsz: Rendezel, keresel, asszociatív listát vezetsz, vermet kezelsz (LIFO), erőforrásokkal gazdálkodsz stb.

2018. dec. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem tudod megérteni a programozást, mert (1) gagyi a tanárod (2) rossz a könyved.


Megoldás: szerezz egy jó tanárt, és vegyél egy jó könyvet.


Eleve vacak az, hogy JavaScriptet tanultok, ezt a kripli nyelvet, teljesen alkalmatlan kezdők oktatására. Egyáltalán milyen könyvből tanultok?


A pszeudo kódot felejtsd el. Menj haza, töltsd le a Visual Studio Code nevű szerkesztőt és kezdj el kódolni.

2018. dec. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
96%

Biztos hogy Java Script-et tanultok, nem pedig Java-t? Van egy középsuli tanár ismerősöm, ő is Java-t tanít elsőnek, illetve énis azzal kezdtem egyetemen.

Lehet csak összekeverted a kettő nyelvet mint sokan mások. Nézd meg újra a könyved/tantárgyod menetét.

Ha Java, akkor tudok küldeni egy nagyon hasznos linket ahol 5 perces videókban haladnak lépésről lépésre. (Viszont angol.)


Én biztos nem kezdenék java script-el, még egyetemen sem kezdenek azzal...

2018. dec. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
HTML és CSS mellé előbb tanulnak JS-t, mint java-t.
2018. dec. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
22%
Az a te bajod, hogy nem én tanítom neked. ;)
2018. dec. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Te hol tanítasz ilyen mellénnyel?
2018. dec. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ki törli le a válaszom?
2018. dec. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!