Nagyon gáz voltam?

Figyelt kérdés

Az a lényege, hogy magyar óra közepén bejelentette a tanár, hogy röpdolgozatot írunk. Én azt se tudtam, hogy miből, mert épphogy csak a füzetbe írtunk két-három mondatot, és a tankönyvemben nem tudtam hányas oldalon van a tananyag. Odatettem a könyvemet, és a füzetemet a mellettem lévő székre, úgy, hogy mindkettő csukva volt óra végéig, és hozzá se nyúltam. Lényege, hogy óra végén, amikor készen voltam a dolgozattal, akkor odajött hozzám a tanár és ráírta a lapomra hogy puskázott. (jó, az én hibám az egész jóformán, mert én hülye nem tettem el a tankönyvem, és a füzetem.)

De persze menteni akartam a menthetőt, és szóltam neki, hogy hogy én azt se tudtam, hogy hányas oldalon van a könyv!?

Válasza: Láttam a gyanús szemmozdulataidat, és nem a dolgozatra koncentráltál!

Én annyira égtem ott az osztályban, hogy elsüllyedtem volna szégyenemben. Az osztály egyik legjobb tanulója vagyok, és fel se tudtam fogni, hogy mi történt.

De bezzeg akik puskáztak igazából, azok nem kaptak semmit. A "gyanús szemmozgatás" pedig azért volt, mert én csak akkor tudok koncentrálni, ha csend van, és nem beszél senki. Itt pedig a tanárnő nem tesz semmit se, hogy fegyelmezettebbek legyenek az osztályban. A mi osztályunk a legrosszabb magaviseletű az iskolában.

A vége annyi volt, hogy a tanárnő lefeleltet engem, és ad egy lehetőséget.

Csak tudnám, hogy ebben a feladatlapban hogy tudtam volna puskázni, mert a tankönyvemben, és a füzetben nincs az fix (forrás Zanza tv):

[link]



2018. dec. 8. 08:46
 1/8 A kérdező kommentje:
a forrást utólag találtam meg még ma!!!
2018. dec. 8. 08:49
 2/8 anonim ***** válasza:
29%
Hát ez kva érdekes sztori volt, köszönjük, jó hétvégét.
2018. dec. 8. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%
Nem akarlak megbántani, de ha téged egy gyanusítás ennyire megvisel, igen nehéz életed lesz. Az meg pláne elég nagy gáz, ha nem tudtál semmit és mégse puskáztad ki menet közben. Tudod, az élethez nem árt ám egy kis csintalanság sem.
2018. dec. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

3: igen megvisel, mert még nemigazán gyanúsítottak meg ilyennel egy tanár se!

Én azt nem mondtam, hogy nehéz volt a dolgozat, hanem annyi, hogy egy jól sikerült dolgozatra, amire tudtam a válaszokat, kapásból ráírja, hogy puskáztam a nagy semmiből. Nem nagyon puskáztam, csak általánosban egyszer, amikor feladott a nyelvtan tanár 30 oldalt a tz-re.


A feladatlapra visszatérve nem volt nehéz, nem is tudtam volna róla puskázni, mert ezt kapásból tudtam volna ígyis-úgyis, mert ez ismétlés.

2018. dec. 8. 10:32
 5/8 A kérdező kommentje:
azt kihagytam hogy ismétlés tavalyról. Ezért nem készültünk rá szerintem.
2018. dec. 8. 10:35
 6/8 anonim ***** válasza:
87%
Nem elég becsületesnek lenni. Annak is kell látszani.
2018. dec. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
24%

Az én füzetem leesett a földre, és úgy buktam le. Túléltem. Sőt, a tanár később le se szarta, ha puskáztam neadisten, vagy jól csináltam, mert nem vette észre.

Ha ennyire fáj, akkor legközelebb rakd el a könyvet. Egyébként a tanár megteheti, hogy azzal, aki gyanúsnak látszik, ezt csinálja...

2018. dec. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
10%

Én mindig megvetettem azokat akik puskáztak, főleg, ha nem csak a kettesért/túlélésért, így magamat is. (Matekból egy-két képlet néha kellett.)

Én egyébként dacból nem felelnék újra, jó nekem az egyes, ha szerinte azt érdemlem. Én tudom, hogy tudtam a megoldásokat, más nem számít. Ha a tudásomra kiváncsi olvassa el újra a dolgozatomat. Ugyanígy leálltam vitatkozni, ha a tanár jobb jegyet akart adni, mint amit érdemeltem volna, például ha magamhoz mérten rosszabbul feleltem, de az ő felfogásában az ötös volt.

2018. dec. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!