Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti is szorngrongtok felelés...

Park Byul Ra kérdése:

Ti is szorngrongtok felelés közben?

Figyelt kérdés
Egy olyan ügyben írok, hogy nagyon szorongók (a végén már általában sírok is) amikor felelnem kell az iskolában. Általában errős vagyok (szerintem), volt már nyári munkám kiabalos főnökkel és semmi baj nem volt, csak is felelés/vizsga helyzetben jön elő ez a szorongás. Milyen jó gyakorlatot/meditációt /légzőgyakorlatot/tippet stb. adnátok arra hogy hogy lekuzdjem a problémát (? ).18/L
2018. dec. 13. 06:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Pszichológust javaslok. Lélegezhetsz, ahogy akarsz, ha anyuciék (kimondott vagy sugallt) magas elvárásai rányomják a bélyegét az életedre. Az se normális, ha hagyod, hogy kiabáljon veled a főnököd. De gondolom ott muszáj volt bent maradni, mert mit szólnak otthon, ha csak úgy felmondasz, nem?
2018. dec. 13. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nálam is volt ilyen,de még általánosban.
2018. dec. 13. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Ha tanultál És tudod a választ akkor miért szorong?
2018. dec. 13. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha egyre több vizsgán esel túl, egyre jobban fogod kezelni a helyzeteket.

Sajnos én önbizalomhiánnyal küszködtem egy ideig, még most is előjön néha.

Amit vizsgahelyzetben tettem ellene, az az, hogy mindig elképzelem magam más szemszögéből és próbálok úgy viselkedni ahogy egy magabiztos, felkészült ember tenné. Próbáld úgy felfogni, hogy te irányítod a jelenlegi helyzetet és nem a tanár. De nyilván ahhoz a felkészültség elengedhetetlen. :D

2018. dec. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A félelemnek van megfogalmazható oka, a szorongásnak nincs látszólag racionális ok, "csak érzem", szokták mondani. Hiába racionalizáljátok neki kívülről.
2018. dec. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor ne menj egyetemre, és meg van oldva a gond :)
2018. dec. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!