Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mir szoltok ahhoz, hogy nem...

Mir szoltok ahhoz, hogy nem kell jogositvanyhoz elsosegely vizsga?

Figyelt kérdés
2018. dec. 23. 00:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Kerem vissza az 5000 Ft-omat!
2018. dec. 23. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom hogy igenis kell vizsga és jól is van ez így.
2018. dec. 23. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

December 29-től eltörlik.


[link]

2018. dec. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

Én személy szerint örülök neki. Most fogok elkezdeni vezetni, és nagy gondot okozott nekem az elsősegély, mert rosszul vagyok a vértől és hasonlóktól. Nem tehetek róla, újraéleszteni és stabil oldalfektetni tudok, de ha pl. vérzést kellene elállítanom, elég nagy esélye lenne, hogy elájulnék.

Nem volt rossz, hogy ilyen alapokból le kellett vizsgázni, de szerintem már az elősegély vizsga anyaga is kicsit túlzás.


Lehet panaszkodni, hogy így meg úgy mennek az emberek az utakon, hogy nem tudnak a bajbajutottakon segíteni; de nem tehetek róla, hogy egyszerűen nem bírom az ilyeneket, és fizikailag képtelen vagyok vérzést elállítani. És nem hiszem, hogy emiatt a bajom miatt nem lenne jogom autót vezetni.

2018. dec. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
66%

Ha baleset van, az első dolog úgyis az, hogy hívod a mentőket. Ha nem a szakmád ez, akkor úgysem tudsz sok mindent tenni addig amíg kiérnek a mentők, legtöbb esetben úgyis az ajánlott, hogy ne mozdítsuk el a testet, vagy ha vérzik valami, akkor szerintem mindenki tudja hogy el kell kötni a végtagod mondjuk egy övvel, vagy szorítókötést rá tenni. Ezt egy épeszű ember talán még ki is tudja következtetni.


Szerintem kicsit felesleges az elsősegély jogsihoz, főleg abból ítélve amiket láttam hogy miket tanítanak...

Nagyon sok más fejlett országban például soha nem is volt elsősegély vizsga. Példának, Angliában például az orvosi vizsga is annyiból áll, hogy 20 méterről le tudj olvasni egy rendszámot vizsga előtt.

2018. dec. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Pont azt akartam írni, mint az ötös. Nekünk középiskolában is volt több alkalmas elsősegély oktatás, illetve ugye a jogsi miatt is meg kellett csinálni egyet. Tanultam én, gyakoroltunk is mindenféle kötözéseket, fektetéseket, lélegeztetést stb., elsőre sikerültek is a vizsga, viszont ettől még halvány lila fogalmam nem lett volna, hogy mit kell csinálni, ha látok egy balesetet.... Ettől az embernek nem lesz biztos tudása, gyakorlata pedig pláne nem. Nekünk még az oktatók is azt mondták, hogy felesleges és a mentőt kell hívni, max. beszélgetni vagy tényleg, ha van valami egyértelmű dolog, amin lehet segíteni, akkor azt meg lehet tenni. Viszont abból már vannak gondok, ha valaki pl. nem ismeri fel a sérülést és nem jól látja el vagy mondjuk az is rengetegszer megtörténik, hogy eltörik a bordáját újraélesztés közben stb., szóval lehet, hogy csak kárt csinál.
2018. dec. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
71%
Közben kiderült ez egy félreértès volt, ugyan úgy kell, már csak a vezetői engedély kiállításához kell, de ugyan úgy kell. A vöröskeresztet hívta fel az index és kérdezték meg, ők mondták, hogy a forgalmi vizsgához már nem kell.
2018. dec. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
71%

Igen, azóta énis olvastam a cikket. A kormánynak az ezzel foglalkozó részlege megint a lehető legtisztábban és a legérthetőbben magyarázta el azt, ami egyébként nem is úgy van...


Szerintem akkor is felesleges és túl van bonyolítva. Akkor inkább tenném kötelezőnek az elsősegélyt középiskolákban, mondjuk az amúgy is haszontalan heti 5 tesiből egyet-kettőt elvenni és ahelyett betenni, és semmiképp sem csak hozzácsapni egy mostani órarendhez, mert így is van elég órájuk szegényeknek. Én érzem égőnek, hogy külföldön jártam iskolába, egy olyan országban ahol az oktatás kimagasló, mégis gimiben maximum napi 5 óránk lehetett, érettségi évében pedig max 6, az is választható volt hogy melyik tárgy korepetálása legyen az...


Szerintem az elsősegélyt nem kéne a jogsihoz kötni. Egy jogsi nélküli és egy jogsival rendelkező embernek amúgyis ugyanannyi az esélye hogy tudnia kell egy kisebb sérülést ellátni a mentők megérkezéséig..


Szóval vagy töröljék el teljesen, vagy legyen kötelező már az iskolákban is, mert a vezetés nem egyenlő a 100% biztos hogy balesettel fogsz találkozni helyzettel. Ennyi erővel aki biciklizik, az is tudjon ellátni sérülést...

De hát túl kell bonyolítani mindent.

2018. dec. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Utolsó sajnos ez ilyen, de szerencsére a középiskolában mindig a legfiatalabb évfolyamnak van csak megtartva az 5 tesi az úszás miatt, utána már ki kell váltani egyesületi igazolással vagy iskolán belül tartott sporttal. És abban van valami, hogy bárhol bármikor jól jöhet az ilyesmi ismeret, de például magamat ismerve nem tudnék érdemben segíteni. Én nem félek a vértől, meg egy töréstől se ilyedek meg, de érzem közben, hogy gyengülök és nekem is “szimpátifájásom” lesz ott ahol az illető megsérült és onnantól kezdve érdemben semmit se tudok tenni, mert nincs hozzá erőm. De nyilván az újraélesztést és az oldalfekvést meg a hasonlóbb egyszerű dolgokat kötelezően megtaníthatnák mindenkinek iskolában, csak etika, életvitel ének, rajz és hasonló hasztalan tantárgyaink vannak egy héten napi 7, jó esetben egyszer 6 órában.
2018. dec. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ohh éreztem, hogy túl szép, hogy igaz legyen. :(


Egyetértek előttem szólokkal, de én például a tesi helyett biológia óra keretein belül tartanám meg az elsősegély oktatást. Nem hiszem, hogy a növényi részek jellemzői, növények anyagcseréje vagy a sejtbiológia részletei sokkal fontosabbak lennének, mégis azt tanuljuk.

2018. dec. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!