Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért divat lenézni a bölcsész...

Miért divat lenézni a bölcsészeket, akik GTK-ra járnak, és minden olyan szakot, amit "büfészaknak" neveznek?

Figyelt kérdés

Én nem ezekre készülök,de akik azzal menőznek hogy nekik aztán hú de sokat kell tanulni orvosi vagy műszaki egyetemen,a többi meg mind hülye aki nem ezt tanulja,ettől jobban érzitek magatokat?

Nem gondoljátok,hogy a saját intelligenciahányadosotokat minősítitek mások fikázásával?

Inkább tanulnátok vagy valami produktív dolgot csinálnátok,azt még megértem ha valaki megítél valakit és értelmesen visszavág de elég szánalmas ez az ok nélküli ítélkezés.



2012. máj. 29. 14:35
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
18%
Mert szimplán gagyi szakok, alig kell tanulniuk, mégis rinyálnak, h milyen nehéz az egyetem.
2012. máj. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

És?

Hadd rinyáljanak,attól nektek nem lesz rosszabb,persze ugrotok az ilyenekre mint egy kiéhezett véreb.

2012. máj. 29. 14:38
 3/22 anonim ***** válasza:
0%
Igen, ez van. Ugyan ilyen az egyetemek közti rivalizálás, vagy szakok közt. Én pl. a GTK is lenézem, sőt mitöbb, a TTIK-n kívül minden mást lenézek... ilyen az élet. Ne törődj vele, ha idegesít.
2012. máj. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Ez kell a népnek.

Úgy tűnik, az emberek a legjobban mások lekicsinylésével tudják magukat igazolni.

Kár, hogy az egyetem nem jelenti azt, hogy az oda járók túllépnek az ilyeneken.

2012. máj. 29. 14:47
 5/22 anonim ***** válasza:
22%
Nem, itt szimplán arról van szó, hogy egyszerűen nem tartjuk semmibe a bölcsész szakokat, mert ott a legtöbb szakon semmi hasznosat nem tanulnak, de nagyra vannak magukkal, hogy egyetemre járnak és nagzolnak, h milyen jó átlaguk van. A GTK stb szakokat stb, szimplán azért utálom, mert ők meg azt hiszik, hogy az övék a legnehezebb szak, a többi meg gagyi. Ha mindneki elismerné a másikat, nem lenne ebből probléma.
2012. máj. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
86%
Egyetértek az 5-ös válaszolóval. Múltkor olvastam pont itt GYIK-en, srác politológiára jár és ki volt teljesen akadva, hogy neki kell a legtöbbet tanulnia, mert sokkal több vizsgája van, mint akár egy orvosin. Persze aztán helyylre lett téve, elmagyaráztuk neki, hogy a vizsgák száma csak másodlagos dolog, az a lényeg, hogy egy vizsgára mennyit kell tanulni és azt azért ne merje állítani senki, hogy egy bölcsész szakon többet kell tanulni, mint egy orvosin :D na látod, nekem ez a bajom. Nem nézek le senkit, én is úgy vagyok vele ,hogy ha nem orvosira mentem volna, akkor bölcsészre, de azért vannak alap tények, amelyeket nem lehet felrúgni. Igen is tudja mindenki, hogy orvosira kell talán a legtöbbet tanulni, de sokat kell még gyógyszerészetre, természettudományi szakokra, jogra és mérnöki szakokra. Ezek tények, ezeket azért úgy tudja mindenki. Arról már ne is beszéljünk, hogy évek óta mondja már mindenki, hogy a bölcsész diplomával nem lehet elhelyezkedni, aztán mégis hányan választják ezt a pályát, dacára annak, hogy mit hallanak, s így is rinyálnak, hogy jaj nem lesz munkája. Mi a fenéért ment el akkor olyan szakra, ha előre tudta jól, hogy ezzel nem fog elhelyezkedni? Az ilyet nem lenézem, egyszerűen kiröhögöm, mert ez a saját hülyesége. Azért orvosin, mérnöki karokon stb ilyen együgyű népekkel ritkán találkozol.
2012. máj. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim válasza:
0%
Mert értelmetlen szakok és oda nem kell sok ész. Elmehetsz vele könyvtárba.
2012. jún. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 Retekszisz ***** válasza:
73%
Gyűlölöm azt, hogy csupán szak alapján lenézünk valakit....nagyon szép, hogy TTK-n vagy, biztos sokat kell tanulnod és nehéz...vagy csak úgy érzed a 240 pontoddal.... Persze nyilván vannak ott is olyanok, akik keményen dolgoznak, és ők nyilván sokkal többre is fogják vinni. Ne mondja nekem egy gépészmérnök, hogy mindenkiből,m aki végez, remek vezetőember lesz....és azért megnézném, hogy pl. pszichológián hogy teljesítenének az ilyen okosemberek. Gagyi BTK szak...mondjuk 440 ponttól fel is vesznek, és csak utána kezdődik a java. Nem akarok lehordani senkit, de szereintem abszolót értelmetlen csak azért lenézni valakit, amit tanul. Minden szakon van, aki azért tanulja, mert ez érdekli, ez teszi boldoggá, keményen dolgozik érte, és nagyon sokan vannak MINDEN szakon, akik hülyék, és nemtudnak majd vele semmit sem kezdeni.
2012. jún. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
21%
19:58 Te kicsit el vagy tájolva. A TTK a legnehzebb kar (orvosit leszámítva), lehet hogy könnyű bejutni, de az első évben a fele kibukik, államvizsgáig meg körülbelül véfolymonként 5-6 ember jut el a 250-ből. De nem vitatkozok veled, mert egy kis p.cs bölcsész szak, csak megerősítesz minket, h miért is utálja mindenki őket, mert azt hiszik ők sz@rtáka spanyol viaszt. Megnézném te hogy teljesítenél biológia szakon például, szerintem az első ZH után rohannál a TO-ra kiiartkozni. 95% h.lye? Megnézném a hivatalos statisztikát erről, meg azt is, hogy mire alapozod ezt. Álomvilágban élsz. Jah és jobb lesz, ha utána nézel, h mit is tanulnak az emberek a TTIK, mert ezekkel a kirohanásaiddal és tudatlanságoddal leégeted magad.
2012. jún. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
15%

"Gagyi BTK szak...mondjuk 440 ponttól fel is vesznek, és csak utána kezdődik a java. "


Meg ne hallj a sok tanulásban anglisztikán vagy más gagyi szakon xD Ne röhögtess már, szánalmas vagy:D A BTK-t röhöve meg lehet csinálni 5-ös áltlaggal:D Csak utána kezdődik a java xD Na jó, ez a nap fénypontja. Beküldö már ezt a hozzászólásodat arra a gyk paródiás oldalra, ahol az iylen butuskákon röhönnek xD

2012. jún. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!