Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mik számítanak büfészaknak és...

Mik számítanak büfészaknak és miért szólják le annyian a bölcsészeket?

Figyelt kérdés
Gimnazista vagyok még, csak sok helyről hallom ezeket és érdekel.
2011. nov. 26. 17:51
 1/7 anonim ***** válasza:
26%
Mert olyan sok van, hogy mindenhol 3-5 év gyakorlatot kérnek, két középfokú nyelvvizsgát, vagy felsőfokút. Általában ismerős által tudsz ezzel elhelyezkedni! Vagy nagy szerencsével.
2011. nov. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Szinte mindent ennek neveznek, ami nem gazdasági, vagy vmi mérnöki szak. A bölcsész szakok legnagyobb része, de főleg a kommunikáció, andragógia, szabad bölcsészet stb.Azét hívják így, mert a diplomás állástalanok legnagyobb része innen kerül ki, míg pl. egy informatikusból ritkán lesz munkanélküli.
2011. nov. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
58%
az számít büfészaknak, amivel nem mész sokra, amivel nagy valószínűleg ugyanúgy munkanélküli leszel, vagy nehezen találsz munkát, aminek az elvégzése csak elpazarolt éveket jelent. a bölcsészeket azért szólják le, mert az pontosan olyan mint amit fentebb leírtam
2011. nov. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem Te tetted fel ezt a kérdést is? :)

Másodikként itt már írtam véleményt, ami ide is beillik, kivéve az első sort.

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanula..

2011. nov. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
63%
Gyakorlatilag egy bölcsész nem tud semmit ami használható lenne bármire mert nincsenek olyan ismeretei amik másnak nincs meg.A nemzetközi kapcsolatok is ilyen nincs olyan ismerete amit használni tudna.
2011. nov. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

azt a másik kérdést nem én írtam ki, de köszi a linket, ott is érdekes véleményeket lehet olvasni:)

egyébként én azokat nem értem, akik pl. elmennek ilyen anglisztika meg szlavisztika szakokra.. azzal mit lehet kezdeni?

2011. nov. 26. 18:27
 7/7 anonim ***** válasza:
86%

A büfészakot leírták, a bölcsészekkel pedig az a gond, hogy egy bölcsészdiplomával szerzett tudás kevés helyen hasznosítható, mégis rengeteget képeznek. A követelmények nem olyan magasak, mint pl. egy műszaki képzésnél. Pontosabban: egy bölcsész szakon kihasználják a teljes skálát, azaz viszonylag minimális ismeretre kap az ember kettest, egy műszaki szakon meg szinte mindent tudni kell a kettesért is.

Így sokan, akiknek "csak kell egy diploma, mindegy milyen", elmennek valami bölcsész szakra. Kettesekkel végigbukdácsolják, aztán bölcsésznek nevezik (és hiszik) magukat. Holott nem azok.

A bölcsész szakok nehézsége abban rejlik, hogy nincs az anyagnak vége. Egy bölcsészt onnan ismersz meg, hogy mégis megpróbálja megtalálni a végét. Akik csak a minimális anyagot magolják be, azok nem bölcsészek, csak ügyeskedők. Akik aztán persze nem is találnak munkát. Mivel a terület jellege miatt a bölcsészek közül tényleg csak a legjobbak tudnak elhelyezkedni, a középszerűek nem.

2011. nov. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!