Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kilátástalannak látom az...

Kilátástalannak látom az életem és a tanulmányaim. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Humán beállítottságú ember vagyok és az egyetlen tanulmányi terület, ami érdekel a jog. Két éven keresztül újra érettségiztem, de a ponthatár közelében sem vagyok, mert képtelen vagyok két 90%-os emeltet összehozni, de nem érzem magam hülyének emiatt, mert kevés embernek sikerül.

Mivel más abszolút nem érdekel, ezért jelentkeztem jogi asszisztens felsőoktatási szakképzésre, ami nagyon jól megy és szeretem is, de rájöttem sajnos nekem a jog csak fizetősön jöhetne össze. Diákhitelt nem szeretnék felvenni, nem érdekel, hogy kamatmentes akkor is hitel és bármit hozhat az élet, nem szeretnék esetlegesen diploma nélkül adósságban maradni, sőt egyemtől függően a 10 félév kb 2,5-3 millió lenne, ami nem kis pénz.

A családi hátterem nem a legjobb. Minimális összeggel ami tőlük telik nyilván támogatnak, de az a hétköznapi kiadások egy részére elég csak. Dolgoztam két év alatt és most is próbálok, ha van egy kis időm, de sajnos vannak olyan egészségügyi problémáim, amik rengeteg pénzt elvisznek, így nem tudok spórolni. Nem élek nagy lábon, az utolsó 200 forintot is meggondolom mire költöm.

Nagyon sokat sírok, mert ha vége a képzésnek ötletem sincs mi legyen. Legjobban az bánt, hogy ebben az országban hiába tesz az ember akkor sem ér célt.

L/21



2018. dec. 31. 10:59
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
65%

Én 67 emelt törit csináltam, 80 emelt angol, de abból volt egy evvel korábbról egy 98 közép, 96 közép info, 94 közép magyar, 96 közép matek. A töri írásbelin rosszul voltam, azert nem sikerült, a szóbeli 89 lett. Angolból a közepét számítottuk be, volt egy felsőfokú nyelvvizsgám így volt 90 plusz pont. Es 10 ponttal csúsztam le az allamirol.

De! Ha megcsináltam volna a közép torit 90 fölöttire (ami simán meglett volna), es marad a 80 angol emelt, bent lennék. Azóta is bánom, de ez van.

Nem muszáj két 90 fölötti emeltet csinálni, csak taktikázni kell. A nyelvek nem nehezek, amíg beszámítják arra kell menni.


A Pazmanyt felejtsd el, ugyanúgy ahogy a levelezőt. Nem szeretik a munkáltatók, ahogy a Károlit sem.


ELTE ÁJK, tavaly az állami a minimális ponton volt, 460, soknak tűnik de majdnem 200 ember bejutott így. A többieknek biztosít az egyetem támogatást, vannak szociális támogatások hátrányos helyzetben lévőknek, korábbi tanulmányok alapján pedig ügyvédi irodák is állják kb 50 hallgató első eves költségeit, a 2x300 000 Ft féléves árat, azt is meg lehet pályázni. Tanulmányi ösztöndíjban van aki 3,5 átlagára kapott majdnem 100 000 támogatást ev elején, ez mar az idősebbeknek van. Es 5,8-ás átlaggal at lehet menni államira, ha van üres hely (azert 5,8, mert számítanak az elvégzett kreditek, és azokat valahogy így számoljak bele, de ha csak tanulmány azt hiszem talán 4,3 tol at lehet menni). Szoval nehéz, de nem lehetetlen, plusz első évben figyelnek hogy pénteken ne legyen órád, így a pénteked teljesen szabad es tudsz mellette dolgozni. A szakkolesz meg szinten jo, az igazgatója a legcukibb tanár az egyetemen, es a vidékieknek biztos könnyebb a bejutás. A kölesz kb 8-15 között mozog havonta, ami valljuk be, nagyon jo. A kaja... Hat, nem olcsó, főleg az éttermekben a környéken, de van büfében menü, illetve a Corvinusra at szoktunk menni menüt enni. Meg lehet hozni természetesen. En olyan 20-ból szoktam kihozni egy hónapban, de szeretek enni, es ha mondjuk a 4 napból 2-te viszek enni, akkor 10-15 elég ebédre es vacsorára (néha reggeli is kell :D ). A közlekedést meg lehet oldani BKV bérlettel, 3500, ha pedig vonat kell vagy busz hogy haza juss, akkor vannak kedvezményes bérletek.

A tandíjat pedig nem rögtön az első hónapban kell befizetni, most pl december 8 volt a határideje az első szemeszternek.


Szoval megoldható a dolog, csak okosan kell csinálni ;)

2018. dec. 31. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
100%

"A Pazmanyt felejtsd el, ugyanúgy ahogy a levelezőt. Nem szeretik a munkáltatók, ahogy a Károlit sem."


Ez nem igaz. Akárhol dolgoztam eddig, senkit nem érdekelt hol végeztél.


Ami viszont számít:

1. a korod. Sajnos ez így van, pályakezdőnek nem szeretnek felvenni 40 évest, főleg ha levelezőn végzett.

Van levelezős jogász ismerősöm, simán elhelyezkedett. Igazából a kutya nem kérdezi, hogy nappalin vagy levelezőn végeztél -e, nem is tudja, a diplomában sincs benne (tőlem még azt se kérte el senki), a záróvizsga képzési rendtől függetlenül ugyanaz. Bár levelezősként a 2. pontból egyet sem fogsz tudni abszolválni.


2. Mit csináltál egyetem alatt:

- 1-2 éves gyakornoki tapasztalat.

- szakmai életutad: versenyek, szakkollégium, TDK tagság, esetleg OTDK indulás, helyezés, nyári egyetemek, demonstrátorkodás,

- nyelvtudás: angol szaknyelv nagyon fontos, német mellé tök jó.

- külföldi tanulmányok

- DIÁKSZERVEZETEK (mind szakmai, mind kapcsolatépítés céljából), nagyon fontos, ha perjátszókörre van esélyed, akkor az, tök mindegy, csak legyen (ill. annyira nem mind1)

- esetleg pro bono tevékenység, az mindig jó.

- Jah meg legyen egy érdekes hobbid, szakmád, mittudomén barista képzést végeztél, szeretik a HR-esek az ilyen soft dolgokat.

-jó tanulmányi eredmény, cum laude minimum.


Vagyis igen, az 5 évet végig kell nyomnod, egy sima egyetemi diplomával semmire nem mész, mert akkor kb. 1 sor az önéletrajzod...

És hogy miért kell ez a qrva sok dolog? Mert nagy a verseny, sok a jogász, a jó helyekre meg nem vesznek fel akárkit.


Egyébként a fenti dolgok nagyjából bármely szakra vontkozik, egy diploma önmagában nem elég.


A fenti két pontot pedig simán elfelejtheted, ha jó kapcsolataid vannak, esetleg családi, ismerős irodában fogsz dolgozni. Nulla háttérrel a kettes pontban felsorolt esetek lehetőleg minél több megszerzése elengedhetetlen.

2018. dec. 31. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
82%
Nem tudom, én meg tökre azt hallottam ismerős jogászoktól akik neves irodákban dolgoznak, hogy igenis számít melyik egyetemen végeztél, illetve hogy a levelező szinte semmit nem ér, mert sokkal kevesebbet adnak át nekik mint a nappalisoknak. De mindegy is, a legjobb a legjobb, nem?
2018. dec. 31. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:

Nemzetközi irodáknál is látni mindenkit, elte, pázmány, vidék stb.


Diplomafasiszták mindenhol vannak, van akinek a ppke a mindene, van akinek az elte. Elte diplomásból jóval több van, mint másból, mivel az elten végez a legtöbb jogász.


Egyébként ha én választhatnék, hogy egy elte diplomsát veszek fel, vagy egy pázmányt, de neki otdk helyezése van, akkor az utóbbit választanám (ha csak ez a két szempont ismert számomra)

2018. dec. 31. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
Direkt közösködök, de egy ELTEs is lehet OTDKs 😇 Persze értem a lényeget 😅
2018. dec. 31. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
Attól még gyere az ELTEre, itt tanítanak azok a tanárok akik írták a legtöbb tankönyvet 😂
2018. dec. 31. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:

Azért ennyire nem kell odalenni az elte-ért. :D

Én semmi esetre sem megyek oda vissza, még posztgradra sem, sőt más szakra sem.

2018. dec. 31. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
Én imádom ☺️
2019. jan. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
Melyik évet taposod?
2019. jan. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
100%
Az NKE-t kerüld el, ha a szakmaiságodra igényes vagy!!!!
2019. jan. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!