Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kilátástalannak látom az...

Kilátástalannak látom az életem és a tanulmányaim. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Humán beállítottságú ember vagyok és az egyetlen tanulmányi terület, ami érdekel a jog. Két éven keresztül újra érettségiztem, de a ponthatár közelében sem vagyok, mert képtelen vagyok két 90%-os emeltet összehozni, de nem érzem magam hülyének emiatt, mert kevés embernek sikerül.

Mivel más abszolút nem érdekel, ezért jelentkeztem jogi asszisztens felsőoktatási szakképzésre, ami nagyon jól megy és szeretem is, de rájöttem sajnos nekem a jog csak fizetősön jöhetne össze. Diákhitelt nem szeretnék felvenni, nem érdekel, hogy kamatmentes akkor is hitel és bármit hozhat az élet, nem szeretnék esetlegesen diploma nélkül adósságban maradni, sőt egyemtől függően a 10 félév kb 2,5-3 millió lenne, ami nem kis pénz.

A családi hátterem nem a legjobb. Minimális összeggel ami tőlük telik nyilván támogatnak, de az a hétköznapi kiadások egy részére elég csak. Dolgoztam két év alatt és most is próbálok, ha van egy kis időm, de sajnos vannak olyan egészségügyi problémáim, amik rengeteg pénzt elvisznek, így nem tudok spórolni. Nem élek nagy lábon, az utolsó 200 forintot is meggondolom mire költöm.

Nagyon sokat sírok, mert ha vége a képzésnek ötletem sincs mi legyen. Legjobban az bánt, hogy ebben az országban hiába tesz az ember akkor sem ér célt.

L/21



2018. dec. 31. 10:59
1 2 3 4
 31/34 A kérdező kommentje:

Károlira nem mennék. Jókat nem hallottam még onnan.


Utolsó: angolból egy stabil B2-es szinten vagyok

Most gondolkozom még egy második nyelven

2019. jan. 5. 20:44
 32/34 anonim ***** válasza:
Előbb inkább gyúrj rá az angolra, vidd fel C2-re. Aztán azzal lehet menni szaknyelvre egyetemen. A második nyelv úgyis kell majd a diplomához mire oda jutunk, ráérsz vele.
2019. jan. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
*C1
2019. jan. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 A kérdező kommentje:
Igyekszem :D világ életemben felmentett voltam nyelvből, de én nem akartam elfogadni, hogy nem beszélek nyelvet szóval megtanultam kb angolul, de próbálok tanulni folyamat :D
2019. jan. 7. 00:50
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!