Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Talán furcsa kérdés, de lehet...

Talán furcsa kérdés, de lehet ének-zene tantárgyból EMELT SZINTŰ érettségi vizsgát tenni?

Figyelt kérdés
Keresgéltem, de az elmúlt években az Oktatási Hivatal honlapján csak közép szinten szerepelt ez a tantárgy. Vagy egy pusztán a felvételizők igényeitől függ? Kérlek segítsetek, és ÉRTELMES válaszokat adjatok! Köszönöm!

2019. jan. 1. 19:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehetséges, ha van emelt szintű vizsgakövetelménye (és van): [link]
2019. jan. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha lehetseges is, a kerdes, hogy erdemes-e. Hiszen sehol nem fogadjak el ( ha vhova kelhet, oda van alkalmasssagi), így nem kapod meg erte az 50 pontot.
2019. jan. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vápaszokat! Összességében azért lenne szükség rá, mert 2020-tól kötelező minimum egy emelt érettségi és egy nyelvvizsga az egyetemtre való bekerüléshez. Nyelvvizsgát már szereztem és idén emelt angol érettségi (előrehozott) is tervben van. De attól tartok, hogy az angol emelt nem biztos, hogy számít, hiszen az 60% felett biztosít nyelvvizsgát is. Vagy nem valószínű, hogy emiatt ütné egyik a másikat? (Remélem érthetően írtam le hogy mire gondolok.)
2019. jan. 2. 08:06
 4/5 anonim ***** válasza:
#3 Feltehetőleg olyan tárgyból kell majd 2020 után emeltezned, ami követelmény lesz az adott szakhoz amire jelentkezni kívánsz. Másképp nem lenne értelme. Szóval nem hinném, hogy majd emelt éneket elfogadják proginfóra vagy az orvosira például.
2019. jan. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem. Igazából ének-angol tanár szakra szeretnék jelentkezni, es oda egyedül angol a követelmény.
2019. jan. 3. 07:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!