Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nagyon furcsa egy targybol...

Nagyon furcsa egy targybol csak azert erettsegi vizsgat tenni mert erdekel, de nem biztos, hogy hasznositanam a felsooktatasi tanulmanyaim soran?

Figyelt kérdés

Mindigis "szemeztem" a katonai alapismeretek tantarggyal. (Azert tettem idezojelbe, hogy ne tunjek tiszteletlennek). Ket dolog volt az eletemben, amik irant mindigis nagy erdeklodes mutattam: a nyelvek es a katonasag. Tobb eve tanulmanyozom hatalmas a 20. szazadi haborukat es a veluk jaro diplomaciai, jogi, politikai es tarsadalmi jelensegeket.

Puszta onszorgalombol kulonbozo magyar, angol es nemet nyelvu forrasokbol minden letezo informaciot begyujtottem, rendszereztem es tanulmanyoztam, kulonos hangsulyt fektetve a kovetkezo esemenyekre:


-Abessziniai haboru

-2. Vilaghaboru, 3 nagy polc van tele csak a nyomtatott anyagokkal, majdhogynem napra pontosan lebontva

-A haboru utani pereken elhangzottak majdhogynem teljes egeszeben megvannak, kepekkel, a vadlottak multjaval

-Vietnami haboru

-Eszak-Korea kialakulasa, eszmerendszere

-A Keleti Blokk orszagainak politikai es tarsadalmi felepitese, torvenykezes, vegrehajtas, es annak hatasai

-1972 muncheni tuszdrama, annak aldozatai, es az ahoz vezeto esemenyek(ami megint egy nagy anyagresz, mivel az izraeli-palesztin ellenteten kivul mas resztvevo orszagok akkori helyzetet is reszletesen felmertem)

-1973-as olajvalsag

-Az irani forradalom

-Rendszervaltas

-Roman forradalom

-Obolhaboru

-Delszlav haboru


A Magyar Honvedseg felepitesen kivul, a amerikai, az irani, az indiai, az izraeli, a japan, a kinai hadsereg felepites, mukodese es tortenelme erdekel.


A interneten gyujtott anyagokat folyamatosan bovitem, e mellett megszamlalhatatlan mennyisegu szakirodalmat es eletrajzi konyvet olvastam el, es megannyi dokumentumfilmet neztem meg, akar tobbszor is.(szeretem figyelni a reszleteket, minden ujranezeskor talalok valamit).


Nem is hobbinak mondanam, sokkal inkabb szenvedelynek. Ugy gondolom, hogy egy nemes kihivas ele allitanam magam, ha kitunoen tudnam teljesiteni az emelt szintu kovetelmenyben feltuntetetteket. A kornyezetemben sokan fucsalljak, hogy nokent ilyen vonalon mozog az erdeklodesem. Mit gondoltok?


2016. dec. 15. 00:04
 1/4 A kérdező kommentje:
*hatalmas erdeklodessel
2016. dec. 15. 00:05
 2/4 anonim ***** válasza:
Csináld azt, amit szeretsz! :)
2016. dec. 15. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha ez érdekel, miért nem ebben az irányban tanulsz tovább? A pénz ne befolyásoljon, válaszd azt a szakmát, amit akkor is csinálnál ha milliárdos lennél.
2017. jan. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem furcsa, sőt, szerintem dicséretes, ha valamivel behatóan foglalkozol. Az lehet, hogy gondot fog okozni, hogy nem tanultad ezt a tárgyat az iskolában, ezért osztályozó vizsgát kérhetnek tőled belőle, de egyébként mindent bele, szerintem jó ötlet, és ahogy a többiek is javasolják, ha ennyire érdekel, gondolom ebbe az irányba is szeretnél orientálódni.
2017. jan. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!