Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy számolom ki, hogy min....

Hogy számolom ki, hogy min. Hány százalékos érettségi kell?

Figyelt kérdés

370 pontom van, és a szakon, amire szeretnék menni az államilag támogatott ponthatár tavaly 443 volt. Emeltezni akarok angolból, hogy meglegyen. Minimum 73-mal kell több, mint a mostani.

Legalább mennyire kell írnom az angolt, hogy elég legyen?

Előre is nagyon köszönöm a segítséget!


2019. jan. 2. 09:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Le tudos írni részletesen hogy jön ki a 370 pont? úgy könnyebb lenne segíteni.
2019. jan. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha leírod pontosan milyenek az érettségijeid könnyebb lenne segíteni
2019. jan. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Matek közép 36 pont

Angol közép 78 pont

Magyar közép 88 pont

Töri emelt 60 pont

És egy B2-es nyelvvizsga angolból.

2019. jan. 2. 10:44
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Azt is tudni kéne, hogy ahova szeretnél menni mit fogadnak el. Màsrészről ha angolból emeltezel a nyslvvizsga kiesik mivel ugyanaz a nyelv. Vagy màsból kéne emelteznex, vagy màs nyelvből letenni a nyelvvizsgàt.
2019. jan. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
előző vagyok, most nézem hogy van màr egy emelted, így az angol töri emelttel kimaxolnád a plusz pontot és a nyelvvizsga nem szàmítana
2019. jan. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
71%

Szàmolgattam, de nekem sehogy nem jön ki.

Ha azt nézzük hogy a töri emelt és angol emelt akkor az 120+200 (max százalékkal számolom az angolt) +100 =420


Ha a magyarral számolom akkor ott 176+200+50 =426 pont (ha itt màs nyepvből lenne a nyelvvizsga azt hozzà lehetne adni, de mivel ugyanaz így nem).

2019. jan. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

NKE Nemzetközi biztonság és védelempolitika szak.

Néztem már, hogy milyen tárgyakat fogadnak el. Angol, töri, matek, magyar, katonai alapimseretek, stb..

Tudom, hogy a matek lenne a legjobb, de az a baj, hogy most a tandíj miatt sokat dolgozom (szeretnék félretenni rá, ha nem jön össze az állami) és mellette az nagyon lehetetlen vállalkozásnak tűnik. Azért választottam az angolt, mert a nyelvvizsga miatt azt teljesíthetőbbnek érzem....

2019. jan. 2. 11:30
 8/14 A kérdező kommentje:
Jajj bocsi, a szabadon választottat lehagytam. Az közép 80%, ha jól emlékszem.
2019. jan. 2. 11:32
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Akkor sem jönne ki. Mármint a legjobb az a 88%-os magyar középszinttel jönne ki, ha a 80%-al számolok akkor mindjárt kevesebb lesz. Ez érthető, csak pont az a baj hogy vagy az egyiket vagy a másikat számolják. És én max. angollal számoltam.
2019. jan. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Igen.... Én sajnos azzal nem számoltam, hogy a nyelvvizsga pontjait így elvesztem.

Akkor marad az hogy bízom benne, hogy lejjebb viszik a pontokat (ami nem valószínű) vagy esetleg átjelentkezem...

Kicsit szomorú vagyok, de nagyon nagyon köszönöm a segítséget mindenkinek!!!!

2019. jan. 2. 12:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!