Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti hogy tanultok szóbeli...

Ti hogy tanultok szóbeli vizsgára?

Figyelt kérdés

Hali!

Nyakig benne vagyok a vizsgaidőszakban és kíváncsi lennék ki hogy tanul egyetemen egy szóbeli vizsgára. Nekem 26 tételem van egy tárgyból a tételek kb 8-10 oldalasak. Hangos olvasást próbáltam csak azzal egy a bajom, hogy bazi sok időt vesz el és más tárgyra is tanulnom kell közben. Tudtok adni tippeket? Gazdasági szakon tanulok.


2019. jan. 3. 23:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Kijegyzetelem pontszerűen a tételeket és azalapján visszamondom úgy ahogy az oktatóknak is előadnám. Eleinte van, hogy vissza kell keresni mit jelent egy egy kulcsszó valójában, de pár ismétlés után rögzül. Vizsga előtt átnézni is gyorsabb a párszavas tételeket.
2019. jan. 4. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én is hasonlóan szoktam, átolvasom a tételt, kiírom a kulcsszavakat majd megpróbálom felmondani nagyjából azok alapján.
2019. jan. 4. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez nekem is segítség, mert a legközelebbi vizsgám szóbeli. :/ Nem tudom, hogy működnek a dolgok, hogy csak te mondod, a tanár meg hallgat, vagy belekérdez, de esetleg tételolvasás közben felteheted magadnak az esetleges kérdéseket, nekem az is szokott segíteni, írásbelinél is.
2019. jan. 4. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
És egy 8-10 oldalas tételt kb hány óra alatt tudtok megtanulni?
2019. jan. 4. 12:43
 5/5 anonim ***** válasza:
Változó, függ attól mennyire érten az anyagot meg mennyire kell pontosan tudni. Pl ha már gazdasági téma egy marketinges tételt könnyen megtanulnék, mert ott pár fontos kifejezést kell tudni aztán a többi mese, negyed óra alatt meg is van. De mondjuk egy számvitel tételt ahol pontosan kell tudni minden definíciót, elszámolási módszert, mérlegérték levezetést meg a bánat tudja azért azzal ellennék szerintem egy órát. Nyilván attól is függ mennyire érted az anyagot, mennyire maradt meg óráról.
2019. jan. 4. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!