Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Más is utálja azokat az...

Más is utálja azokat az áttekinthetetlen ppt-ket, amiket egyetemen adnak felkészüléshez?

Figyelt kérdés

a sötét színű háttér fehér betűkkel a kedvencem

extra pont a comic sans betűtípusért



2019. jan. 11. 13:37
 1/8 anonim ***** válasza:
29%
Ez az első vizsgaidőszakom, 3 tárgy anyagát kaptuk meg ppt-kben. Gondolom, tanára válogatja, de nekem nincs gondom velük. Bár én is amúgy is kijegyzetelek mindent, nem onnan tanulom. Írd le te is, egyrészt jobban megmarad az anyag, mert nemcsak olvasod és úgy könnyebb lesz elolvasni is.
2019. jan. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%
Az én PPT-im is sötét háttér fehér betű, de ettől még nem áttekinthetetlenek.
2019. jan. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
35%
sokkal rosszabb mikor több diát raknak egy lapra, az egyik tanár hasábos elrendezésben, a másik sorban. mikor az is kihívás, hogy melyik dia a következő
2019. jan. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%

A sötét háttér inkább nyomtatás miatt rossz (már ha valaki nyomtatni akar)

Én azért nem szeretem, mert így minden dián van kb. 5 sor, és mondjuk van 50 dia, ami akár 2-3-5 oldalban is elférne, és akkor sokkal áttekinthetőbb lenne - nem a diákkal van a baj alapvetően, mert az előadások demonstrálására az a jó módszer, az a baj, hogy ezt adják könyv, jegyzet HELYETT! (Mivel könyvek, jegyzetek sokszor nincsenek:( )

2019. jan. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

nekem sokszor 100 oldalas diáim vannak (egyetlen előadásra), és alig van bennük bármi szöveg, szinte csak ábrák. de a leggázabb, hogy csak hetekkel-hónapokkal az előadás után adják őket ki, nehogy véletlenül jegyzetelni tudjunk rájuk órán

inkább írnának egy e-könyvet, könnyebb lenne kinyomtatni és felkészülni belőle, sőt az előadásra járást is megspórolhatná a tanár meg a diák is

2019. jan. 11. 16:08
 6/8 A kérdező kommentje:
vannak normálisak is, de azokat se szeretem. inkább szeretném saját magam feldolgozni az anyagot, minthogy lebutítva odaadják, hogy már csak be kelljen magolnom (ami szerintem sokkal unalmasabb és lélekölőbb, és emiatt nehezebb, mintha magamnak készítenék jegyzetet)
2019. jan. 11. 16:13
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát nekünk soha nem küldenek ki semmilyen anyagot, se vázlatot, se ppt-t, se semmit, szóval én ennek is örülnék :( Bár bejárok az órákra és jegyzetelek, de azért jó lenne egy-két dolgot lecsekkolni, hogy tuti jól hallottam-e vagy nem értettem-e félre.
2019. jan. 12. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
nyertél :D
2019. jan. 12. 16:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!