Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » GMAT-ra egy hónap alatt, napi...

GMAT-ra egy hónap alatt, napi 5 órát szánva fel lehet készülni?

Figyelt kérdés

Jó vagyok angolból és matekból is.

Viszont nincs pénzem tanárra vagy tanfolyamra.


Így 30*5= 150 órát tanulnék.


Nyilván online teszteket, YouTube-ot és Facebook-os study group-os partnereket felhasználva.



2019. jan. 15. 14:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem még ennyi se kell. Ez csak felvételi teszt, az ilyesmire nem lehet nagyon készülni, mert nem feltétlen lexikális tudáson alapul. Előző évek tesztjeit csináld, meg egy direkt erre felkészítő könyvből készülj, tanár nem kell.
2019. jan. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%

Ez attól függ, hány pontot szeretnél elérni. Nekem 600 pont volt a cél az Universiteit van Amsterdamra. Én egy hónap alatt készültem fel nagyjából olyan óraszámban, amit te is írtál, de egy online tanfolyam segítségével, ami ~100 euro volt egy hónapra. (Viszont találtam kedvezménykódókat hozzá, így valamivel kevesebből megúsztam). De ha valamelyik elit egyetemre akarsz menni (pl. az USA-ba), ahol sokkal magasabb az ajánlott/kötelező ponthatár, akkor egy hónap lehet kicsit kevés lesz a felkészülésre.

Amúgy ezen a fórumon nagyon sok hasznos információt találsz (ingyen): [link] (és mintha szintén ezen a fórumon lenne az összes hivatalos felkészítő könyv minden kérdese, minden válasszal együtt, de nem vagyok benne biztos)

Én pedig ennek az oldalnak a videóival készültem fel: [link]


Ja igen, és nem a kérdések a nehezek a gmaton, hanem az idő a nagyon kevés. Illetve, hogy több órán keresztül folyamatosan a toppon kell lenned és nem lankadhat a figyelmed. De, amikor majd az első vizsgáid lesznek pl. Hollandiában, aminek legtöbbje három órás, akkor rájössz, hogy a GMAT nem is volt nehéz.

Sok sikert :)

2019. jan. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Kedves 2-es!


Nekem 700 körüli pontszám kellene. :)

Akkor igyekszem másfél hónapra felvinni a készülést.

2019. jan. 21. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!