Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pár hónap alatt fel lehet...

Pár hónap alatt fel lehet készülni a vizsgára?

Figyelt kérdés
2 hónap múlva vizsga. 2 hónap alatt napi pár óra tanulással fel lehet készülni úgy hogy át mennyek a vizsgán? Mivel ez OKJ nem a maximum a cél, csak hogy meg legyen. Persze tanultam az évek alatt, csak nem eről tettem meg magam. Ti mit gondoltok? Csak normális válaszokat, a viccelődést most mellőzzük.

2018. febr. 23. 11:16
 1/6 anonim ***** válasza:
48%

"át mennyek"

Neked nem. Előbb tanulj meg magyarul.

Amúgy egy egyetemi vizsgára 1 hét alatt simán fel lehet készülni, ha előtte is tanultál és elvégezted a feladatokat.

2018. febr. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%
Én az OKJ vizsgámra pár napot tanultam + a beadandómat pár nap alatt raktam össze, és nem "csak" átmentem, jól meglett.
2018. febr. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
1 válaszoló igen, van egy kis helyesírási problémám köszönöm, hogy rá világítottál.
2018. febr. 23. 12:29
 4/6 anonim ***** válasza:
84%
Énszerintem simán. Hogyha tényleg komolyan is veszed a felkészülés-dolgot. Meg amúgy szerintem még 1 hónap, vagy kevesebb idő alatt is, hogyha nagyon intenzíven csinálod. Csak el kell határoznod magad, hogy megcsinálod, meg fogod csinálni; el kell hinned magadról, hogy képes vagy rá; hogy lehetséges.
2018. febr. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nah igen ez ami nehéz számomra elhinni hogy képes vagyok rá, de meg akarom csinálni.
2018. febr. 23. 19:38
 6/6 anonim ***** válasza:
77%
Ne legyél kishitű, bárki képes rá; akkor te miért ne lennél, akkor teneked miért ne járna? Te is ugyanolyan ember vagy mint a többiek, mint mások, megérdemled, hogy legyen nyelvvizsgád, és még ,ha ennyire szorít az idő, akkor is meg tudd csinálni! Elég pró vagy , mint mindenki más is, hidd el magadról! Ha sok múlik rajta, hát akkor mindenképpen meg kell legyen, olyan opció nincs, hogy ne lehessen meg; ne aggódj, vegyél egy nagy levegőt, szusszanj, ugorj neki, és kezdd el csinálni!:) De előbb nyugodtan nyugodj meg, tehát készítsd fel magadat lelkiekben; nem kell már most rögtön, azonnyomban nekikezdeni; először csak hangolódj rá, ha szükséges;meg ma már ne kezdj bele, de amikor érzed, hogy "most már mindenképpen szükséges.", akkor toljad. De nem kell úgy rápörögni, hogy ezerrel, hanem persze a megfelelő tempóban természetesen; mert ha csak átrohansz a tananyagon, nem rögződik semmi .Tehát azért adj mindennek időt, és ha már az agyad pl nem képes több információt befogadni ,akkor tarts szünetet, amíg regenerálódik. Esetleg megnézhetnél 1-2 filmet felirattal is, eredeti szinkronnal, hogyha találsz ilyet; de ezt mondjuk így külön még a tanulás-részébe mondom, tehát nem a kikapcsolódás-részébe. Meg szerintem töltögessél ki olyan gyakorló-feladatokat; akár ami a weboldalukon meg van adva, többféle nyelvvizsga-oldalon is szétnézhetsz; meg pl jók lehetnek, ha ilyen érettségis-lapokat is kitöltesz, és megnézed az eredményt. Átolvasol esetleg mások által kidolgozott témákat is, meg te is írsz hozzá, ha eszedbe jut neked mégvalami; vagy írhatsz pl saját szórakoztatásodra idegen-nyelven fogalmazást, és odaadhatod a tanárodnak, hogy ellenőrizze le, jó-e; aztán átnézed, miket hibáztál, angolból pl van Kis angol nyelvtan,nem tom, milyen kell, szal abból van pl ilyen összefoglalós könyv, biztos a többi idegennyelvből is. Nem kell f.sni, rápörögni, ráparázni. Az idegeskedés is csak felőrli az energiáidat, amit tanulásra fordíthatnál, szóval határozd el magad, hogy meglesz, és akkor meglesz.
2018. febr. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!