Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt magyar érettségi?

Emelt magyar érettségi?

Figyelt kérdés

Sziasztok (megpróbálok nem túl hosszan írni; köszönöm, ha elolvassátok)!


Tizedikes vagyok, és már egy ideje gondolkodom az emelt magyaron (ehhez van érzékem, és az olvasás sem teher). Faktra szerettem volna járni, de az utolsó pillanatban visszavontam a jelentkezésemet, ugyanis minden tanár arról beszélt, hogy az emelt magyar érettségi a lehető legrosszabb, amit választhatunk. Azt mondták, hogy nagyon lutri az egész.


A kér(d)ésem pedig az lenne, hogy ha van tapasztalatotok ezzel kapcsolatban, megosztanátok velem?


Köszöni egy kétségbeesett lány



2019. jan. 25. 22:24
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia! Remélem még nem késtem el a válasszal :)


Én nem emelteztem magyarból végül, pedig úgy terveztem, jártam 2 évig magyar faktra, és különórára is, úgyhogy csináltam feladatsorokat, gyakoroltam, és az a tapasztalatom, hogy tényleg az egyik legnehezebb. Az is benne van, hogy lutri, mert hát egyszerűen néhány dolgot könnyebb elemezni, néhányat nehezebb. Az olvasás sajnos nem elég, vannak nyelvtani feladatok is, de azok nem a legnehezebbek, gyakorlással ott nem lehet baj. Ott tényleg már olyan szintű tudás kell, amit én el sem tudtam képzelni, pedig mindig ötös voltam irodalomból, mentek ezek a dolgok, de inkább egy jobb közép mellett döntöttem. Kifejezetten emlékszem, hogy volt olyan év, amikor konkrétan az egész Bánk bánt tudni kellett kívülről, idézetek voltak, és hogy ki mondta kinek mikor...


Én azt ajánlom, hogy ha eddig nem tetted, fusd végig az előző érettségiket, akár csak olyan szinten, hogy kb. mi menne, vagy szánj rá hétvégéken pár órát egész feladatsorokra, és látod, hogy megy. Az én gimimben pl. volt lehetőség szeptemberben simán átmenni faktra, ha lebeszélted a felelőssel.

2019. febr. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ, nagyon hasznosnak gondolok mindent, amit leírtál!

Igen, a feladatsorokat oldogatom, és továbbra is fogom, olvasom ezerrel a könyveket... Aztán még meglátjuk, mi lesz.

Még egyszer köszönöm, hogy leírtad a tapasztalatod. :)

2019. febr. 15. 18:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!