Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért olyan megosztó a gazdasá...

Miért olyan megosztó a gazdaságinformatikus szak?

Figyelt kérdés
Olvastam róla jót és rosszat egyaránt. Ezzel még nem is lenne probléma, mivel mindennek van előnye és hátránya, de itt az egyik oldal azt mondja, hogy az egyik legjobb szakma, a másik meg azt, hogy az infósok legalja, így haszontalan. Mi lehet az oka annak, hogy ennyire különböző vélemények vannak róla?

2019. jan. 29. 20:33
 1/4 A kérdező kommentje:
megoszló*
2019. jan. 29. 20:36
 2/4 anonim ***** válasza:
58%
Nem vagyok gazdinfós, de ha megnézzük a a gazdinfos tantárgyakat, azok inkább egy közgáz képzésre hasonlítanak, amihez van egy kis info. Nem lehet összehasonlítani pl. programtervező informatikus szakhoz. A gazdinfo inkább BI, üzleti informatikához értő embereket próbál képezni, az ember nem ott fog megtanulni programozni, nem is ez a célja.
2019. jan. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
69%

Azért gondolják megosztónak ezt a szakot, mert az elvégeztével vagy a gazdasági területen dolgozol majd, vagy az informatikai részén. És sokan azt hiszik, így a szakod fele semmit sem ér ha úgysem abban dolgozol, kimondottan meg nincs olyan munkakör amire csak és kifejezetten gazdaságinformatikusokat keresnek.

Én meg úgy vagyok vele, hogy dupla lehetőség, dupla annyi munka. Szerintem proginfón és mérnökinfón is ami képzést kapsz, a felét úgysem fogod sosem hasznosítani, mert csak ráderőltetnek túl sok elméletet, vagy túl sok mérnökis haszontalan tárgyat.

Proginfósként mondom, hogy nem haszontalan a gazdinfó. (Tanultam gazdinfót is 2 évig.)

Ha a gazdasági és az informatikai részét is ki tudod valamicskén pótólni amit az egyetemen kapsz, akkor nagyon is ütős szakká válik.

De aki mondjuk csak végig siklik az egyetemen és csak egy papírért van ott, az könnyen úgy találja magát, hogy hoppá, ezer mindenhez értek egy kicsikét, de semmihez sem értek kimondottan kimagaslóan, és azt se tudod merre indulj meg. És majd abba az irányba mész, amilyen munkát kapsz, mert azt fogod jobban megtanulni.


Szóval a szak személyfüggő is, és nagyon ajánlom mindenkinek, hogy ne bízza az egész tudástárát az egyetemi tanórákra, mert mindenképp kell némi önképzés is. Bár ezt elmondhatjuk minden egyetemi szakra is, mert az egyetem nem képes teljes mértékben felkészíteni a munkáltató cápáknak mint eledel, hogy úgy kapjanak rád.

2019. jan. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
53%

Először is az informatika szakok mint olyanok megosztóak. Ott kezdődik, hogy Magyarországon egyáltalán nincs is klasszikus "Computer Science" szak, talán az ELTE proginfó áll hozzá a legközelebb, de a mérnökinfó szakok teljesen mások. Ez utóbbiak teljesen feleslegesen tele vannak tömve mindenféle "mérnöki" tárgyakkal, amiket azután soha az életedben nem fogsz használni nagoyn nagy valószínűséggel (ha meg igen, akkor meg jobban jártál volna, ha eleve villamos- vagy gépészmérnöknek mész, és onnan leszel programozó). Amikor meg kijössz az egyetemről 3,5 vagy 5 év kemény szivatás után, akkor rájössz, hogy tudod – úgymond – az "alapokat". Köszi. Akkor kezdhetsz el valójában programozni tanulni.


Amúgy mindenki otthon tanul meg programozni, jó esetben nem webes tutorialokból, hanem KÖNYVBŐL illetve MOOC platformokról (Udacity, edX és Coursera a három legjobb, ebben a sorrendben). Na ezt számítva már sokkal többet ér, ha az egyetemen lélegezni engednek, és szépen tudsz otthon tanulni. Legyél büszke magadra, mert a hagyományos egyetemi oktatás utolsó partizánjai között lehetsz – az innováció hamarosan elmossa az egész egyetemi oktatást mint a szél, és az informatika szakokkal kezdi. Teljesen felesleges jól skálázható műfajt (egyetemi előadást) újra és újra előadni a világ 10,000 pontján egyszerre, amikor felveszed videóra egyszer, készítesz hozzá teszteket, és az emberek szépen megtanulják otthon. Sokkal jobb MOOC platformról tanulni, mint iskolában – olyan sebességgel nézed és úgy pörgeted vissza ahogy akarod, akkor nézed amikor akarod, akkor nézed meg újra amikor akarod stb. Természetesen van olyan előadás amelynek élőben van értelme (ha valaki új dolgot mond), és természetesen van értéke a humán konzultációnak, meg a szemináriumoknak stb. De a hagyományos egyetemi oktatás napjai meg vannak számlálva.


Ugyanez levetítve gazdinfóra: örülj neki, hogy kevés órátok van, és hogy az is könnyű. Van mellette időd rendesen megtanulni programozni MOOC platformokon. Mire végzel, jobb programozó leszel, mint akik mérnökinfóra járnak (mert ők a felesleges tárgyakkal küszködnek addig).

2019. jan. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!