Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi van a szóbeli felvételin?

Mi van a szóbeli felvételin?

Figyelt kérdés

Középiskolai szóbeli felvételi előtt állok, de nemtudom, hogy mi lesz és emiatt egy kicsit félek is. 3 iskolát jelöltem meg és szeretném megkérdezni, hogy sacc/kb. mire számítsak.

1. Iskola: Budapesti Neumann Janós Szakgim

2. Iskola: Xx. Nagy László (ide járok, ezt tudom)

3. Iskola: Bmszc Petrik Lajos Szakközép/Szakgimn (franc se tudja)


Válaszokat előre is köszönöm :3



2019. jan. 31. 14:12
 1/3 anonim válasza:
66%
Iskolától függő. Nekem nem volt, és nem is lesz szóbelim, ezért sem tapasztalatot, sem elsőkézből származó információval nem tudok szolgálni. Alapvetően két fajtája van a szóbelinek: A sima elbeszélgetős, ismerkedős, ahol igazából nincs tétje a dolognak, ha behívnak, már fel vagy véve. Illetve a másik fajta az a normál szóbeli, ahol szerzel vele pontokat. Most utánanéztem a neten, hogy mégis miből áll. Idegennyelvi szóbelin vannak témakörök, például a család+barátok, iskola stb. Most az, hogy egy informatikaiban például milyen lehet, nem tudom, de szerintem vagy idegennyelvi, vagy valami informatikával kapcsolatos. Viszont akármi is lesz, a legfontosabb mindig az, hogy ne izguld túl, csak amennyire kell. Sok sikert kívánok majd! :D
2019. jan. 31. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Tessék érdeklődni az említett iskolák weboldalán, nagyrészük feltölti az esetleges tételsort, ha szaktantárgyból vizsgázol. Elbeszélgetésre meg fel kell készülni, még ha kötött is, (írd le, hogy szerinted mit tartasz fontosnak, amit mondanod kellene).
2019. febr. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
A Petrikbe semmi szakmai nem lesz csak egy kötetlen beszélgetés általános témákról (hobbijaid, kedvenc tantárgyaid stb.)
2019. febr. 11. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!