Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az iskolában az I. félév...

Az iskolában az I. félév régen karácsony előtt ért véget. Mikor változtatták ezt meg, mióta tart az első félév január végéig?

Figyelt kérdés

2019. febr. 2. 18:26
1 2 3
 11/22 Tom Benko ***** válasza:
@6: Biztosan nem. Addigra én már felsős voltam.
2019. febr. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem az első félév ért véget akkor, hanem az 1/3 év, mert régen még háromszor kaptak bizonyítványt. A nagypapám 1941-ben kezdte az elsőt és ő mesélte, hogy decemberben, márciusban és júniusban volt zárás.
2019. febr. 5. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 Aranypanda válasza:
100%

Valamikor 1975-80 között változott.

A fő oka az volt, hogy a téli szünet előtti napon délután, sőt este már senkinek sem volt kedve osztályozó értekezleteket tartani.

2019. febr. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 chtt ***** válasza:
100%

Kedves Tom Benko, lehetséges, sajnos tényleg nem emlékszem. Csak úgy rémlett rendkívül zöldfülű koromból, hogy milyen tök jó fejnek tartottam magam (Istenem, a fiatalság ostobasága és beképzeltsége!:)), amiért nem hagyom, hogy végigizgulják a diákjaim a téli szünetet, és megmondtam, mire számíthatnak január 3-án...


Kedves #12, '68-ban kezdtem az oskolát, akkor már félév és év vége volt, harmadév nem.


Kedves Aranypanda, több mint 30 éve vagyok tanár, hidd el, a kutyát nem érdekli, hogy van-e kedved téli szüneti előtti délutánon osztályozót tartani vagy sem. Inkább a tanév arányosabb elosztása lehetett a cél.

2019. febr. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a hozzászólást.
2019. febr. 5. 18:57
 16/22 anonim ***** válasza:
92-ig januárban volt a félév vége.
2019. febr. 8. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim válasza:
100%
Megnéztem a bizonyítványom,1960 ban a félévi február 1.az év végi június 19.
2019. febr. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim válasza:
78%
1954-ben kezdtem az iskolát (általános), majd gimnázium, egyetem. A gyermekeim is ugyanezt járták végig, mintegy 1999-ig. Sosem volt a félév decemberben. Összekevered a karácsonyi szünettel.
2019. febr. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

A lenti linken található lapon az 1970/71-es tanév rendje is megtalálható. Itt december 19-én ér véget a tanév, és január első tanítási napján osztanak bizonyítványt. Tehát jól emlékszem, hogy volt ilyen. Annyit kiderítettem, hogy a hatvanas évek elején még szintén január végén, február elején volt bizonyítványosztás, úgy mint most. Kedves örökifjú tanárok, senki nem tudja megmondani, hogy mikor kezdték a karácsonyi bizonyítványosztást és mikor ért véget ez a rend?

[link]

2019. febr. 10. 17:37
 20/22 chtt ***** válasza:
100%
Ne bosszants :), már mindenféle keresőszóval próbálkoztam, mert nem akarom elhinni, hogy sehol sem lehet megtalálni a régebbi tanévek rendjét, vagy legalább a jogszabályváltozást. Egyelőre csak abban vagyok biztos, hogy általánosban és gimiben január elején kaptuk a félévi bizit ('80-ban érettségiztem), és ahogy írtam is, emlékeim szerint még úgy kezdtem '84-ben tanítani, hogy nem volt változás. Már végigkérdeztem az összes "idősebb" kollégát, de senki sem tudja, pontosan mikor... :(
2019. febr. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!