Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hova menjek továbbtanulni?

Hova menjek továbbtanulni?

Figyelt kérdés

Nagyon nem tudom hogy hova kéne továbbmenni,és tavasszal már 2 fakultációt kéne választanom,de ahhoz hogy ezt eldönthessem,kéne egy irány.

Szeretem a törit,a magyart,a bioszt,az angol és a matek is szóba jöhet.Kevésbé vagyunk jóban a kémiával és a fizikával.

Gondolkodom angol nyelvű képzésen is.

Ha vagytok/voltatok hasonló helyzetben továbbtanulással kapcsolatban,vagy esetleg van valami olyan szak a fejetekben,ami a leírtaknak megfelelne,és amivel nem lehet éhenhalni,igazán hálás lennék,mert már kezdek kétségbe esni...

Előre is köszönöm!:)



2019. febr. 3. 19:39
 1/3 anonim ***** válasza:

1. Nem az egészség kategóriában lenne a kérdés helye.

2. Nézz utána, milyen végzettséggel mennyit lehet keresni. Ha választottál szakot, nézd meg, milyen emelt szintű érettségi után jár többletpont.

2019. febr. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Véletlenül került oda a kérdés,de már orvosolva van:)
2019. febr. 3. 20:20
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez nagyon tág érdeklődési kör, így lehetsz nyelvoktatótól a közgazdászon át marketinges is. Szűkítsd az érdeklődési köröd.

Itt van pár ötlet:


MAGYAR-TÖRTÉNELEM:

állam- és jogtudományi kar (itt a töri emelt a lényeg mellé magyaron kívül sok mindent választhatsz még)

kommunikáció- és médiatudomány (itt a magyar a lényeg, mellé inkább nyelvek, de nézz utána)

társadalomtudomány

bölcsészet (nagyon sokoldalú: anglisztika, germanisztika,anglisztika

germanisztika

keleti nyelvek és kultúrák, közösségszervezés, magyar, néprajz, ókori nyelvek és kultúrák, pedagógia, pszichológia, régészet, romanisztika, történelem)

(bár az utolsó kettőről azt mondják büfészak, de pl anglisztikával vagy ilyen nyelvekkel el lehet helyezkedni szerintem)


MATEK:

Gazdaságtudományok:

gazdálkodási és menedzsment

kereskedelem és marketing

nemzetközi gazdálkodás

pénzügy és számvitel

turizmus-vendéglátás

továbbá agrár és műszaki képzési terület.


belinkelem a felvi.hu egyik lapját, ahol nézz körbe!

rengeteg főiskolai és egyetemi szakot találsz, javaslom, először név alapján bökj rá párra, aszerint, hogy melyik szimpatikus.


[link]


REMÉLEM TUDTAM SEGÍTENI!!!

2019. febr. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!