Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek

A kérdés

Nem tudom mi legyek, hova menjek továbbtanulni. Mi érné meg jobban?

van már egy szakmám, cukrász vagyok, de most az érettségit csinálom, viszont tovább szeretnék tanulni. Gondolkoztam, hogy tanár szeretnék lenni (magyar-angol) mert ezekből jó vagyok, és érdekel is. Viszont nem vagyok egy nagy beszédes ember, inkább ilyen visszahúzódó. Szóval nem hiszem, hogy ez hozzám illene, meg azért sokat is kellene tanulni, most egy erős négyes az átlagom, szóval annyira nem vagyok rossz tanuló, de szerintem szaksui és 2 éves érettségi után nagy lépés lenne egy egyetem pl.

De én biztosan tovább szeretnék tanulni, ha nem is egyetemre, főiskolára pl. Érdekel a vendéglátás is, a szakmám végett olyan irányba is mehetnék tovább, viszont nincs akkora rátermettségem hogy valamilyen marketing szakra menjek.

Ötletek, hogy mi érné meg jobban nekem?

Dolgozzak cukrászként, viszont az sem annyira a szívem ügye, vagy tanuljak tovább? De akkor milyen szak illene hozzám?

Keress kérdéseket hasonló témákban: továbbtanulás, főiskola, egyetem, tanár, oktatás, cukrász, vendéglátás, marketing

jan. 9. 18:27  Privát üzenet  

A válasz
Az állami finanszírozású turizmus-vendéglátás alapképzésre elég nehéz bekerülni, így ha nem brillírozol az érettségin, nincs túl sok esélyed. Viszont megcsinálhatod vendéglátás szakirányon a turizmus-vendéglátás felsőfokú szakképzést valamelyik egyetemen, erre biztosan bekerülsz állami finanszírozással és négyes teljesítménnyel is. Ez csak két éves, és arra is jó, hogy belekóstolj kicsit az egyetemi tanulásba, s felismerd, tetszik-e ez a terület Neked. Ha mégsem, még mindig jelentkezhetsz máshova utána, akár hasonló területen, akár más területen.

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/1Időpont jan. 9. 19:52 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Kecskepásztornak szeretnék továbbtanulni, de olyan iskolát, ami ezzel a szakkal foglalkozna, sajnos nem találtam. Mitévő legyek, hogy beteljesíthessem az álmom?
Mi legyek ha nagy leszek? Van elképzelésem, de nincs konkrétum. Ja, és a rajzzal szeretnék továbbtanulni.
Pszichológia szakon fogok továbbtanulni (levelezo), mennyire nehéz elvégezni? Mennyit kell tanulni (átlagosan)? Milyen könyveket érdemes nyáron elolvasni hogy tajekozottabb legyek a témában?
Hová menjek továbbtanulni? Mi legyek?
Ahhoz hogy pszichológus/pszichiáter legyek gimnáziumba kell járni, vagy egy közgazdasági szakközép után is lehet egyetemre/főiskolára menni továbbtanulni a pszicho- szakmát?
Mi legyek? Hova menjek továbbtanulni?

Kérdések a Közoktatás, tanfolyamok rovatbólKérdések a Tanulási lehetőségek rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!