Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek mit tegyek?...

Szerintetek mit tegyek? (harmadik tárgyfelvétel) Menjek el magántanárhoz?

Figyelt kérdés

Az előző félévben nem teljesítettem egy tárgyamat, és ezáltal olyan helyzetbe kerültem, hogy harmadjára is kénytelen vagyok felvenni, viszont ez egy olyan tárgy amelyre szerintem hasznos lenne bejárni és újrahallhatni ám ebben a félévben csak vizsgakurzusként van meghiredve.

Ha nem veszem fel, akkor félév végén nem lesz meg a 2x18 kredit így átsorolnak önköltégesre(nem lehet szabváltot felvenni mivel Fosz-on vagyok) viszont ha most felveszem vizsgakurzusként és netán nem sikerül akkor kidobnak az egyetemről, vagy ugyanúgy átsorolnak önköltségesre. Összesen 3x voltam vizsgázni tehát még van 3 lehetőségem.

Arra is gondoltam, hogy erre a félévre passzív félévet és az őszi félévben újra bejárok viszont nem szeretnék annyit csúszni sem mert már végzős vagyok és csak a gyakorlati félévem hiányzik.



2019. febr. 9. 17:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
El kellene gondolkodni, hogy érdemes-e folytatni a képzést, ha ennyire nem megy. Azért a felsőoktatási szakképzések nem szoktak olyan extramagas követelményeket támasztani. Ha maradsz, akkor a magántanár logikus ötlet.
2019. febr. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igazából, szerintem csak a saját lustaságom miatt nem sikerült és nem amiatt mert alkalmatlan lennék a képzésre :)(mást tárggyal nem volt ilyen probléma, folyamatos diákmunka mellett tudtam teljesíteni még vizsgaidőszakban is dolgoztam)

Tudom, hogy nem annyira magasak a követelmények, viszont ez számomra egy “mumus” tárgy(igen, hü**e vagyok a matekhoz), sok csoporttársam hasonlóan elvérzett mint én első felvétel után, csak ők összeszedték magukat a 2.alkalommal.

2019. febr. 9. 17:30
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Vagy most újra jelentkezel, tavasszal elvégzed, amit lehet, ősszel elismerteted a meglévő tárgyaidat, ezt meg teljesíted. Ez akkor is játszik, ha most megpróbálod a vizsgakurzust, mert ha esetleg kiraknak, akkor is újból beiratkozhatsz ősszel. Magántanár vagy egy évfolyamtársad vagy egy felsőbb éves, aki korrepetál, mind lehetséges út.
2019. febr. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!