Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek megéri ezért...

Szerintetek megéri ezért gimnáziumot váltani?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, most 10. osztályos.

Annak ellenére, hogy ateista vagyok, baptista fenntartású iskolába járok. Nem kell imádkozni, és az én évfolyamomon nincs hittan tantárgy, viszont mégis van pár dolog, ami miatt érzem, hogy nekem ez baromi kellemetlen.

1. 1-2 évente részt kell venni KÖTELEZŐEN egy baptista eseményen Pesten. Tavaly nem volt, idén viszont igen, és engem nagyon kiakasztott.

2. Előítéletesek a tanárok. Egy kicsit ,,extrémebb" stílusom van, ugyanis kizárólag fekete ruhákban járok, szürkére van festve a hajam és vannak piercingjeim. (És lesz majd tetoválásom, fültágítóm, és még pár piercingem, MERT ÍGY JOBBAN ÉRZEM MAGAM.) Természetesen tisztában vagyok vele, hogy nem csak a vallásos emberek előítéletesek ezekkel kapcsolatban, viszont biztos vagyok benne hogy egy nem vallásos közegben kevésbé érezném ezt,legalábbis ott többen ignorálják, vagy épp kedvelik.

3. Gyakran jön be hozzánk lelkész osztályfőnöki órán, és ontja magából a baromságokat. Ez iszonyatosan fel szokott k*rni.

4. Vannak néha olyan események, amikor iskola időben el kell menni templomba végig hallgatni egy előadást (pl: karácsonykor)


Nem ez az egyetlen gondom a sulival, ott van még az is hogy elég nehéz számomra, és - angol szakon vagyok - az idegen nyelv oktatásban nagyot csalódtam, egyáltalán nem olyan színvonalas mint amilyennek állították. Teljesen elvette a kedvem attól, hogy ilyen szakon legyek.

Van a városban egy kb. ilyen erősségű (vagy talán gyengébb) gimnázium, ami NEM VALLÁSOS, és ott van humán szak, ami jobban érdekelne (imádok festeni, írni, érdekelnek az ilyen dolgok.)

Annyi, hogy ha átmegyek oda, akkor kollégistának kell lennem. Ez most kuszának tűnhet de nem lényeg, nem fejtem ki.



2019. febr. 9. 19:00
 1/4 anonim ***** válasza:
78%
Igen, szerintem jobb, ha megkíméled magadtól az iskolát.
2019. febr. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelmű: nem érzed itt jól magad, nem neked való. Ha úgy gondolod, hogy bírnád a kollégiumot, válts mindenképpen. Ha maradsz, akkor viszont legyél tisztában azzal, hogy vallásos suliba jársz, úgyhogy bizonyos dolgokat el kell tűrnöd, mert mások pont azért járnak oda, kár felidegesítened magad azon, ha ofő órán a meghívott lelkész olyasmit mond, amivel nem értesz egyet. Az életben nagyon sok ilyen lesz még, pl. főnök. Ráadásul most még megteheted, hogy közben tök másra gondolsz és nem figyelsz, a főnököddel majd nem ez lesz a helyzet. Mindezt nem vallásosként írom, csak látom, hogy jobban a lelkedre veszed azt, hogy egy egyházi iskolában vannak vallással kapcsolatos dolgok, mint kellene. Kb. mintha vegánként bemennél egy mekibe és háborognál, hogy ott húst is árulnak, sőt, a vendégek többsége még eszi is.
2019. febr. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%
Szerintem is válts iskolát. Én is nagyon hasonló helyzetben voltam anno, bár nálunk kicsit keményebb volt (Pl nem volt szabad uno-zni, mert "a kártya a sátán bibliája", ha körömlakkot vagy sminket mertél viselni, lemosatták, tilos volt a rövid nadrág, vagy bármilyen fekete ruhadarab, meg persze napi 3+ ima, plusz kötelező istentisztelet, hittan, stb). Aztán váltottam, és csodálatos volt. Megérte.
2019. febr. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Megéri váltani. A szüleid miért ebbe a suliba írattak? Ők hívők?
2019. febr. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!