Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám megérteni a...

Dr.D kérdése:

Hogyan tudnám megérteni a matekot?

Figyelt kérdés

Hogyan tudném elsajátítani azt a gondolkodást azt a gondolkodásmódszert amit Matek tanároknak van.Hogyan tudnám a Matek egyszerűen felfogni mert vannak nehézségeim a matekkal. Pl: Másodfokú egyenletek,Trigonometria,hasonlófajták....

17 éves vagyok aki fakultáció választás előtt van és aki nem tudja eldönteni,hogy mit válasszon.Igazából sok gondom van a matekkal azt nem is tagadom.Viszont nem értem a matekot és mégis nagyon szeretem,megszeretném értetni magammal,mert én pályaválasztásomhoz az Informatikát választottam és ahoz kell a Matematika nagyon.Nekem az egyik tanárom azt mondta,hogy Emelt Történelemmel is lehetsz informatikus ez igaz?


2019. febr. 25. 21:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Keress egy magán tanárt és vegyél tőle órákat!

Nagyon sokat segít :) Tapasztalatból mondom :)

Csak veled foglalkozik,csak neked magyaráz és gyakorolj otthon sokat :) Menni fog :)

2019. febr. 26. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sok gyakorlás kell, anélkül nem megy. A másodfokú egyenlet, trigonometria tipikusan olyan témakörök, amelyeknél rutinszerűen kell látni a megoldást.

Gondolkodásra sincs igazából szükség, van egy megoldóképlet, abba kell behelyettesíteni. Vagyis sablon alapján számolsz.


Ahhoz viszont, hogy matematikai gondolkodásmódod legyen, ismerned kell a levezetéseket, tételeket és azok bizonyításait.


Javaslom, hogy Obádovics: Matematika c. könyvéből tanulj, mert abban az alapoktól kezdve mindent megtalálsz, ami kell az érettségiig, emelt szinthez is lehet használni. Ha valamit nem értesz órán, abban meg tudod nézni, önállóan tudsz belőle dolgozni. És sok gyakorló példát tartalmaz, megoldással együtt. A könyv vége felé még egyetemi szintű tananyag is akad benne, mint pl. diffegyenletek.


Persze ne úgy tanulj belőle, hogy az elejét kezded a könyvnek, hanem mindig azt a témakört vedd elő, amit órán éppen vesztek, vagy ami kell a dolgozatba. Aztán ha valami nem világos, pl. egy fogalom vagy definíció, akkor azt kikeresed a tárgymutatóból, és visszautalásszerűen utólagosan átveszed.


Emelt történelem meg nem kell az informatikushoz, mert nem hiszem, hogy azt elfogadnák felvételi tárgyként. De ezt majd megnézed a felvi.hu-n, ott van leírva, hogy milyen szakon melyek lehetnek a felvételi tárgyak.

Azokra érdemes hajtani első körben.

Ha informatikai szakra akarsz menni, akkor tudom ajánlani az informatikát, matematikát, fizikát. Ezek egyikéből emelt szinten kell érettségizned, amit te határozol meg.

2019. febr. 26. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a két választ! Obádovicsból melyiket vegyem meg? Belőle 12 könyv van. Most vettem észre,hogy megvan Obádovics Matematika könyve ami Barnaszínű.Az kell? Vagy másik? Előre is köszönöm válaszodat!!!
2019. febr. 26. 17:14
 4/5 anonim ***** válasza:
Az a barna színű kell. Még a 60-as évekből származik, de mivel a mai napig kifogástalan és tantervfüggetlen az anyaga, ezért többször újra kiadták. Simán az a címe, hogy Matematika, az kell neked.
2019. febr. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Húúú micsoda szerencse,hogy pont az van meg!Nagyon szépen köszönöm!
2019. febr. 26. 20:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!