Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Miért nem tudom azt a rohadt...

Miért nem tudom azt a rohadt matekot megérteni?

Figyelt kérdés
Kedden dogát írunk és most leültem volna tanulni de,hogy faszba mikor azt se tudom,hoy mivan a füzetbe leirva!? Már teljesen felidegesítettem magam emiatt, félévkor is megbuktam és ha ez így megy akkor év végén is megfogok. Elég gáz lesz 4-es átlagra megbukni ugyanis a többi tantárgyból tanulás nélkül 4-eseket írok ( kivéve fizikából mert azt is utálom mint a szart de abból egy kettest könnyen össze lehet szedni) Mit csináljak,hogy meg tudjam csinálni a feladatokat? Dolgozatnál is csak nézegetem a tollamat mert semmit sem tudok hozzászolni a feladatokhoz. Tanár is mondja,hogy le kéne ülni tanulni én meg ha aztmondom neki,hogy ezt nem lehet megtanulni mert hülyeség akkor azt mondja,hogy ez nem igaz. Mostis olyan ideges vagyok hogy hihetetlen... A házikat sem tudom megcsinálni mert ahogy kicsengetnek egyből el felejtem az egészet. Érettségin se tudom,hogy mi lesz még szóbelizni se mehetek majd 1 pontal mert biztos,hogy annyi lesz . Ismerek olyat aki töriből meg minden másból a kettesért órákig tanul otthon bezzeg matekból a házikat meg se csinálja de ötöst ír én meg egy rohadt képeletet nem tudok megjegyezni. Tippek, tanácsok? Bocs a trágár szavakért de nagyon ideges vagyok emiatt ...

2016. febr. 21. 21:17
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
61%
Kicsit fogd vissza magad. Az órákon figyelj oda jobban, javíts a jegyzeteiden. Nézd meg, mit vettetek órán, mi nem megy, nézd meg, a tankönyvből, esetleg internetes magyarázatokból megérted.
2016. febr. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:

Tankönyvünk nincs. Tanári magyarázattal szerintem nincs gond.Magántanárt is próbáltam de ugyanúgy elfelejtettem mindent :D Egyébként 11.es vagyok.

A 2. válaszoló szerintem nem erre a kérdésre akart válaszolni :)

2016. febr. 21. 21:29
 3/34 anonim ***** válasza:
81%
Melyik témakört veszitek?
2016. febr. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
Koordináta geometria. Meg ezután majd valami egyenleteset de azis egy hülyeség :D
2016. febr. 21. 21:38
 5/34 anonim válasza:
25%
Nem Diszkalkuliád van véletlenűl?
2016. febr. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
83%

A feladatmegoldást begyakorolni nem elég? Van 10 típusfeladat minden témakörből gondolom, azokat gyakorold be, sok gyakorlás, ha valami konkrét dolgot nem értesz, már tudsz kérdezni. És miközben csinálod a feladatokat, egyre jobban megérted, hogy miért van az úgy, és akkor nem is kell képleteket magolni, csak logikát használni.

Sok idő ez, valakinek könnyen megy, de annak meg más megy nehezebben.

2016. febr. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
78%

Elsőként a hozzáállásodon változtass. Ne úgy állj hozzá, hogy hülyeség. A matematika minden, csak épp hülyeség nem. Teljesen logikus, minden egymásra épül, és minden természettudomány alapja. Tulajdonképpen az összes technológiai csodát a matematikának köszönheted, azt is, hogy ezt a kérdést ki tudtad írni erre az online felületre. Szóval kikérem magamnak, hogy hülyeség.


Egyébként meg a válasz a kérdésedre: GYAKOROLNI, GYAKOROLNI, GYAKOROLNI!

2016. febr. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:
Diszkalkuliát már biztos észre vették volna rajtam szóval nem hiszem. Tavaly már próbáltam azt,hogy csinálom az órai feladatokat de semmi értelme se volt. Tavaly is 1.7-el engedtek át. Igazából lehet azért nem értem ezeket mert rohadtul nem érdekel az egész nem tudom,hogy miért van szükségem a súlypont kiszámítására és az egyéb hülyeségekre :)
2016. febr. 21. 21:49
 9/34 A kérdező kommentje:
Sajnálom,hogy ez téged megbántott de szerintem tényleg az és nekedis az lenne ha semmit sem tudnál az egészről :) És már leirtam,hogy hiába gyakorlok ugyanúgy semmi sem ragad meg .. Szóval nem tudom lehet hülye vagyok .. sőt biztos.
2016. febr. 21. 21:52
 10/34 anonim ***** válasza:
86%

1. leírsz minden szart óráról a feladatmegoldásoknál, minden egyes lépést 2. Otthon átnézed az órai feladatokat, próbálod megérteni 3. fogod a példatárat, és csinálod a feladatokat.. ha nem ment még a megértés, nem baj, másold le a megoldást lépésenként.. ezt a 3-as lépést jó sokáig ismételd, kb. addig amíg meg nem érted 4. dolgozat feladatokat ez alapján oldod meg


Akkor nem kellenek a lépések, ha szerencsés vagy, vagy érdekel, és órán megjegyzed

2016. febr. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!