Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi az esszenciális különbség...

Mi az esszenciális különbség kémiai szempontból a híg és tömény savak között?

Figyelt kérdés

Példának okáért:

Miért van az, hogy a negatív standardpotenciálú fémek hidrogéngáz fejlődése mellett oldódnak HÍG savakban?

Miért kulcsfontosságú, hogy híg legyen a sav? Nem is játszódna le reakció, hogyha a negatív standardpotenciálú fémdarabkámat mondjuk tömény savba pottyantanám?


Másik példa:

Miért TÖMÉNY oxidáló hatású savak oldják a pozitív standardpotenciálú fémeket? Miért nem elég jók nekik a híg savak? Azt értem, hogy miért oxidáló savak kellenek hozzájuk, de azt nem értem, hogy miért kulcsfontosságú a sav töménysége vagy hígsága.


Vagy például:

Miért a -0,83 Voltnál negatívabb standardpotenciálú fémek oldódhatnak csak hidrogéngáz fejlődése mellett vízben?

Miért a -0,83 az a bűvös szám ami határt képez? Van ennek valami oka, vagy csak megfigyelések meg tapasztalatok alapján húztak egy határt?


Azt meg már meg sem merem kérdezni, hogy mi a helyzet a lúgoldatokkal.:(


Májusban érettségizek kémiából, és ezt a dolgot nem magyarázta el nekem soha senki. Ha valaki ezeket megmagyarázza nekem logikusan, annak borzasztóan hálás lennék!(:

Előre is köszönöm!!



2019. márc. 1. 09:31
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!