Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nagy hátrány lenne, ha a PhD...

Nagy hátrány lenne, ha a PhD kutatási tervemhez egészen más témát választanék, mint a diplomamunkámban?

Figyelt kérdés

Már nagyjából körvonalazódott a diplomamunkám témája, egyeztettem a konzulensemmel is, és úgy érzem, szeretném is megírni. Viszont közben találkoztam egy doktori képzés leírásával, és nagyon megtetszett, ott is lenne olyan terület, amivel szívesen foglalkoznék részletesen. Persze tudom, hogy ez nem ilyen "hasraütés-szerűen" működik, de szeretném majd megkísérelni a jelentkezést.


A kérdésem, hogy mekkora "gond", ha teljesen új témát választok? Tudtommal mindenki a diplomamunkájának az eredményeit "viszi tovább". Egyáltalán felvennének így?


Köszönöm előre is a válaszokat! :)


2019. márc. 2. 20:12
 1/1 anonim ***** válasza:
Ettől még felvehetnek, ha a kutatóhely / tanszék és a témavezető támogat. Annyiból hátrány, hogy akkor is 0-ról kell majd indulnod - könnyebb, ha már van egy alap, amire lehet építkezni.
2019. márc. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!