Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miként lehetne elérni, hogy...

Miként lehetne elérni, hogy normális némettanárt és osztályfönökünk legyen?

Figyelt kérdés

Nos kicsit hosszú lesz:

középiskola, németnyelvű előkészitó, fiatal kis ügyetlen hölgyike osztályfőnök, aki egyben a némettanár is.

semmit nem hajlandó megtenni az osztályért, mindent elfelejt és a szülőket böszmenagy hazugságokkal zaklatja.

ez osztályfőnöki részről, némettanárnak pocsék, az anyaggal nem haladunk, idén gyakorlatilag többet felejtettünk, mint tanultunk.

ha néha-néha becsúszik egy-egy bemutató óra, akkor újra a szineket vesszük, mert azt mindenki tudja, pedig ez óriási képmutatás, eléggé ronda dolog.

tovább menve, az egész osztálynak 2es körüli átlaga van nála, olyannak is aki pl. 9éve tanul németül, és nyelvvizsgája is van.

szóval ez nonszensz...

Szerettük volna leváltani, volt is jelölt a helyére, elkezdtünk aláirást gyűjteni, elvileg ha 90% benne lett volna, akkor tisztasor.

Nos, 1ember kivételével sikerült mindenkivel aláiratni, tehát majd 96%-os volt az arány, leadtuk az igazgatónak, akinek elvileg a lehető legnagyobb titoktartással kellett volna kezelnie ezt az egészet, ehelyett egyből tájékoztatta az osztályfőnököt az akcióról, az ofi most tudja kik irták alá a papirt, jövőre garantált a nyilvános kivégzés, nem tudunk mit tenni, az igazgató elzárkózik a leváltástól... a szülőket kitiltatta az iskolából...


Mit lehetne tenni?

hogyan lehetne elérni, azt hogy teljesitsék amit mindenki szeretne, miért kell nekünk elviselni azt amit ránk kényszeritenek?miért nem törhetünk ki belőle?


2010. júl. 2. 22:23
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
bocsi hogy megkérdezem, de ez melyik suli?:D
2010. júl. 2. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
32%

Itt több probléma is van.

Nem értem, mi az, hogy "a szülőket böszmenagy hazugságokkal zaklatja". Kifejtenéd, mit értesz "böszmenagy hazugság" alatt?


Hogy érted azt, hogy "volt is jelölt a helyére". Kifejtenéd, kit szerettetek volna osztályfőnöknek, és miért lett volna ő alkalmasabb?


Az igazgató a tantestületet érintő legapróbb változtatásokat is köteles közölni a legközelebbi tantestületi ülésen. Nincs olyan, hogy "a legnagyobb titoktartással kellett volna kezelnie az ügyet". Ha egy osztályfőnököt levált, azzal felborítja az egész éves tanrendet, nemcsak azét a tanárét, de az egész iskoláét. Sehol a közoktatási törvényben nincs olyan, hogy "a legnagyobb titoktartással kellett volna kezelnie". Vagy megmutatod nekem ezt a paragrafust?


"Kitiltatta az iskolából a szülőket": ilyet senki sem tehet, ez hazugság. Aki ilyet tesz, az nemcsak a közoktatási törvény több pontját szegi meg, de az egész Alkotmányt is semmibe veszi. Valószínűsítem, hogy itt torzítod a történetet.


Szintén nem értem azt, hogy ha valakinek nyelvvizsgája van, az hogy lehet kettes egy tanárnál? A dolgozat értékelése objektív, a diák vagy tudja az adott dolgot, vagy nem tudja. (Az én tanítványaim közül is orroltak meg rám egyen-ketten amiatt, hogy az egyes dolgozatukra egyest adtam. Rögtön indult a pletyka, hogy én "utálom" az adott diákot, azért adtam neki egyest egy szódolgozatra, ahol 20 pontból hármat ért el az illető. Nagyon sajnálom, de tanárként azt mondom, hogy lehet szimpatikus vagy antipatikus a diák, a tudás az tudás, a nemtudás pedig nemtudás. Ha ilyen problémáitok vannak, élhettek a jogotokkal, hogy külső szakértőt kértek fel a kifogásolt dolgozatok javítására.)


"Jövőre garantált a nyilvános kivégzés": ismét egy igen erős torzítás. Én legalábbis nem gondolnám, hogy az illető némettanár kiállít mindenkit az udvarra, és sortüzet rendel el. A tanárok felett nagyon erős a kontroll úgy az ombudsman, mint az OM részéről. A tanár sajnos manapság azt sem teheti meg, hogy a renitens gyereket kizavarja az órájáról, nem üthet vissza akkor sem, ha megtámadják, mert a végén még őt büntetik meg.

2010. júl. 2. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
100%
Már az első sor után tudtam, hogy az előttem szóló egy tanár. :D A kivégzést úgy érti, hogy örülhetnek, ha kettessel átcsúsznak majd év végén vagy még azt sem! És a némettanár tud egy diáknak olyan mondatot tenni a dolgozatába, hogy azt se tudja milyen nyelven van az! Én az angoltanárommal voltam így. Ha kellett, 85-ről 95%-ra vitte fel az 5-ös határát, ha kellett, azért is levont egy fél pontot, de 5-öst sosem kaptam. és még anymnak finoman meg is jegyezte, hogy nem bírja a képem. Szerencsére idén végeztem.
2010. júl. 3. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim válasza:
72%

"A tanár sajnos manapság azt sem teheti meg, hogy a renitens gyereket kizavarja az órájáról"


Azért ez nem így van. Minket kizavarnak "nyugodt" szívvel ( ha kizavarnak akkor valószínűleg felidegeltük valamivel, ezért van idézőjelben a nyugodt ). És a termen kívüli perceket beírják igazolatlanként, nem mindegyik tanár, de beszokták. Úgyhogy, ez azért tévedés, hogy nem teheti meg.

2010. júl. 3. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
35%

Kedves utolsó! Tudom, hogyan értette a kérdező a "nyilvános kivégzést". Le is írtam ennek törvényi hátterét.


Nem állja meg a helyét az a megállapítás, miszerint a tanárnak joga van olyat kérdezni a diáktól, amit még nem tanultak. A tanár csak olyan tananyagot kérdezhet vissza, ami az érvényes tantervben szerepel, és amit leadott. Amennyiben a diákok úgy találják, hogy a kérdéses anyagrészt még nem tanulták, kérhetnek bizottságot a tanfelügyelettől, ami bekéri az osztály azévi szaktárgyi tantervét, a dolgozatokat, és dönt arról, hogy jogos-e a kifogás.


A dolgozatok ponthatára egészen egyértelmű, ezt egy UNESCO-ajánlás szabályozza. Bár ez csak ajánlás (tehát nem kötelező jellegű), az egyes iskolák pedagógiai programjában mindig le van írva, milyen osztályzási rendszert és milyen ponthatárokat alkalmaz az adott intézmény. Ettől a tanár nem térhet el a saját kénye-kedve szerint. Nem mondom azt, hogy nincsenek mégis ilyen esetek, tudom, hogy sok esetben egy bizonyos mértékig jogos a diákok panasza. Nem tudok itt sem mást mondani, mint hogy bizottságot kell kérni az OM-től.

2010. júl. 3. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
9%
"Utolsó" alatt a 0.00-ás válaszolót értem.
2010. júl. 3. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
50%

"Azért ez nem így van. Minket kizavarnak "nyugodt" szívvel ( ha kizavarnak akkor valószínűleg felidegeltük valamivel, ezért van idézőjelben a nyugodt ). És a termen kívüli perceket beírják igazolatlanként, nem mindegyik tanár, de beszokták. Úgyhogy, ez azért tévedés, hogy nem teheti meg."


Törvényileg nem teheti meg. Ajánlom a közoktatási törvényt olvasásra. A fenti esetben fel lehet jelenteni a tanárt az igazgatónál. A tanároknak gyakorlatilag semmilyen fegyelmezési eszköz nincs már a kezében, ezért sokszor ilyen kétségbeesett próbálkozásokkal élnek. Minden tanár angyon jól tudja, hogy a jelenleg hatályos törvények szerint nem küldheti ki óráról a gyereket, mégis megteszik.

2010. júl. 3. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:

ha jól összefogó a szülőknek a többsége akkor összefogtok és a város jegyzőjéhez kell bemenni, felülvizsgálja, és nagy valőszínűséggel kötelezi az igazgatót az of. leváltására..

a mi sulinkban is volt ilyen, 2 osztályban is, a tanár azóta azt a két osztályt nem tanítja, de tovább tantít mindent a korábbiakhoz képest...

2010. júl. 3. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim válasza:
100%
Össze teszem a 2 kezem, hogy ti tényleg ilyen hülyék vagytok. Ne aláírást gyűjtsetek, hanem kérjétek a szülőket, hogy azonnali hatállyal még a hétvégén írjanak többen egy levelet, majd a hétfő folyamán adják be a város önkormányzatához, mármint a szülők. Azonnali kivizsgálás folyik ilyenkor 1-2 héten belül. Tehát hajrá, még van rá esélyetek, hogy jövő év elején ne ezt a tanárt kapjátok.
2010. júl. 3. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Tanár válaszoló. Ez mind szép és igaz, amit leírt, hogy a törvényben így meg úgy van...ezt nem teheti meg, azt nem teheti meg. Csak sajnos az életben nem így megy...! De szép is lenne!
2010. júl. 3. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!