Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miként lehetne elérni, hogy...

Miként lehetne elérni, hogy normális némettanárt és osztályfönökünk legyen?

Figyelt kérdés

Nos kicsit hosszú lesz:

középiskola, németnyelvű előkészitó, fiatal kis ügyetlen hölgyike osztályfőnök, aki egyben a némettanár is.

semmit nem hajlandó megtenni az osztályért, mindent elfelejt és a szülőket böszmenagy hazugságokkal zaklatja.

ez osztályfőnöki részről, némettanárnak pocsék, az anyaggal nem haladunk, idén gyakorlatilag többet felejtettünk, mint tanultunk.

ha néha-néha becsúszik egy-egy bemutató óra, akkor újra a szineket vesszük, mert azt mindenki tudja, pedig ez óriási képmutatás, eléggé ronda dolog.

tovább menve, az egész osztálynak 2es körüli átlaga van nála, olyannak is aki pl. 9éve tanul németül, és nyelvvizsgája is van.

szóval ez nonszensz...

Szerettük volna leváltani, volt is jelölt a helyére, elkezdtünk aláirást gyűjteni, elvileg ha 90% benne lett volna, akkor tisztasor.

Nos, 1ember kivételével sikerült mindenkivel aláiratni, tehát majd 96%-os volt az arány, leadtuk az igazgatónak, akinek elvileg a lehető legnagyobb titoktartással kellett volna kezelnie ezt az egészet, ehelyett egyből tájékoztatta az osztályfőnököt az akcióról, az ofi most tudja kik irták alá a papirt, jövőre garantált a nyilvános kivégzés, nem tudunk mit tenni, az igazgató elzárkózik a leváltástól... a szülőket kitiltatta az iskolából...


Mit lehetne tenni?

hogyan lehetne elérni, azt hogy teljesitsék amit mindenki szeretne, miért kell nekünk elviselni azt amit ránk kényszeritenek?miért nem törhetünk ki belőle?


2010. júl. 2. 22:23
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen volt az oföm ő angolt tanított látszott rajta hogy csak a havi fizúja érdekli és hogy valami látszat munkát elvégezen 10 percel késöbb kezdet és korában is végzett. Mi nem akkartuk leválltani akit érdekel a dolog valahogy megoldota.
2010. júl. 3. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim válasza:

00.15:


Komolyan? o.O Úristen! Már ezt se tehetik meg? A testi fenyítést még megértem, hogy betiltották, na de ezt? Akkor mit csináljanak a tanárok, ha elviselhetetlen a gyerek? Puszilgassák meg a kis buksijukat és mondják nekik azt hogy: "Nagyon rossz kisfiú/kislány vagy, de nem fegyelmezhetlek meg Én sem, ha már a szüleid nem teszik meg!" Hát, ez az év poénja emberek. Komolyan, mi lesz? Lassan már a diák fogja tanítani a tanárt a "jómodorra" ?

Komolyan, mennyire hülyék azok, akik ezeket a törvényeket hozzák...

2010. júl. 3. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
8%

Erre kiváncsi lennék én is nuladikos vagyok de olyan szar a német tanárnő hogy hietettlen kis gyökér német tanárunk van

Be megyek vizsgázni és kihuzom a tételt

erre ö azt mondja: dolgozd ki a lakhelyedet!!

Ki dolgozom neki írok 20 mondatot 12 perc alat ki megyek és mit mond

-jaj ne azt ahol laksz hanem azt a várost ahol laksz .


Sopjon le a német tanárom!!

2010. júl. 3. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
8%

előzö vagyok , ja és egyest adot!!!

mert nem a várost dolgoztam ki hanem azt házunkat ahol lakok :D

2010. júl. 3. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:

02:23


Minidig azt kell kidolgozni / elmondani ami a tétel cím, abból nem lehet bajod! Ha nem egyértelmű, rá kell kérdezni, vagy ha a vizsga után van panaszod, akkor a vizsgát követően ott rögtön, helyben - miután mondta hogy kész, vagy elköszönt - azonnal jegyzőkönyvet kell felvetetni!


amúgy én meg az érettségin szívtam meg a magyar tanárommal. Le le leszbizett órán a többiek előtt - holott nem vagyok és nem is voltam, én erre elkezdtem hanyagolni az óráit, aztán rá két hónapra kihívott feleltetni, 3-ast kaptam, és mivel az osztály nem tudott viselkedni, röpcsit íratott, rákérdeztem, hogy én is írjak-e - mivel előtte feleltem, és én nem voltam rossz, így ne engem szívasson, erre azt felelte, hogy én is. Köv órán kiosztotta a dogákat -enyém ötös lett - erre meg azt mondta, hogy nem írja be. (Kár hogy akkor nem mentem be a dirihez!)

Majd érettségin az egyik költőnek a szeretőjét letagadta (pedig a vizsga után megnéztem és az volt , írásbelin megbuktatott nyelvtanból, mert úgy tartotta kedve...akkor nem kértem ki a dogámat, de ha visszamehetnénk az időbe most már biztosan megtenném!

És ha visszamehetnék akkor a leszbizésért is mennék a dirihez és még sok másért!!!! Amúgy a matek tanárom is ilyen volt velem. Az angol órák meg egy kalap sz@.rt sem értek: Kb 4 év alatt a Headway első négy leckéjét vettük át, mert 4 év alatt kb. 6 tanárunk volt... Szégyen és gyalázat, az ilyen oktatás!


Az ilyen tanárokat év elején/végén ki kellene állítani és hagyni hogy a diákok "kivégezzék"(=jól megdobálják) paradicsommal... :DDD így legalább hasznuk is lenne...

2010. júl. 3. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

A legjobb ha átmentek egy másik iskolába minél többen, ez nem játék, lehet hogy éveket vesztegettek el mert 2-essel nem vesznek fel egyetemre, de még főiskolára se.


A mi osztályunkban a matektanárt kellett elüldöznünk mert semmit se értettünk az anyagból. Végül is lecserélték és sikerült felzárkózni és még az érettségi is meglett.

Az osztály egyik felének (németes csoport)a némettanárral volt gondja mert 1-2 feladatod csináltak egész órán és nem haladtak.

Érettségin mákjuk volt mert olyan tanár volt bent felügyelni aki tudta hogy milyen rossz helyzetben vannak ezzel a tanárra és engedte hogy segítsenek a jobbak a rosszabbaknak, így mindenkinek sikerült az írásbeli.

A szóbelit meg valahogy összehozták.

2010. júl. 3. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
Hálistennek többnyire normális tanáraim voltak, gimibe volt egy dilis (szó szerint). Általánosba mi is leváltattunk egy tanárt. Többek között olyat csinált, hogy kiradírozta a dolgozatomat, és egyest írt rá. De lehetett látni, hogy ott van, amit írtam. Mindenböl 5-ös voltam, csak az ö tárgyuából 2-es, tanárváltás után kijavítottam. Bnömnek kidobta a tollát, mert vmi figura volt rajta, amit utál. Felült a padra és belefirkált a füzetünkbe. És 1,5 évig "vettük" a periódusos rendszer elsö 20 elemét.
2010. júl. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:

hmm. kedves Tanár válaszoló, imádom ha valaki még az élő fába is beleköt. :)

böszmenagy hazugság alatt értem, hogy felhivja a szülőket és megkérdezi, hogy akkor xy jön-e az osztálkirándulásra(kemény reggel 8tól, délig tart) amennyiben a szülő válasza nem, akkor azt a napot, ami nevezetesen érettségi szünet, ő hivatalos tanitási nappá nyilvánitja.


Nézd, amig nem történt érdemleges válatozás, addig kell értesitenie valakit? he'? természetesen nem.

Ha pedig történt érdemleges változás akkor kit érdekel, hogy megtudja-e vagy sem, jobban nem tud már kitolni velünk ,mint az elmúlt 2 azaz kettő feleslegesen eltöltött év.


Igen volt 2másik jelölt is, a német tanárikar másik 2tagja, mindkettővel beszéltünk és elmondták, hogy tudnak róla hogy katasztrófa, és segitenek amiben csak tudnak.

2010. júl. 3. 16:44
 29/32 anonim ***** válasza:
Nagyon nem szívesen olvasok ilyen kérdést, de most nem értek egyet tanár kollegámmal. Össze kell írnotok tételesen tényszerűen mindent, ami a tanár rovásán van, és a fenntartó önkormányzathoz elküldeni, az előzményekkel (igazgatónak küldött levél) együtt. Kötelesek kivizsgálni, tehát csak akkor kezdjetek bele, ha ezt a szembesítési folyamatot ti és a szülők vállaljátok. De nem biztos a siker, ha az önkormányzat az igazgatóval - aki nem tűnik túl együttműködőnek, ha teljesen jogtalanul "kitiltja" a szülőket - fúj egy követ. Ez esetben tényleg jöhet az ombudsman.
2010. júl. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
0%

hmm. kedves Tanár válaszoló, imádom ha valaki még az élő fába is beleköt. :)


Én csak kérdeseket tettem fel, ha ezekre számodra kényelmetlen válaszolni, akkor ne tedd.


"böszmenagy hazugság alatt értem, hogy felhivja a szülőket és megkérdezi, hogy akkor xy jön-e az osztálkirándulásra(kemény reggel 8tól, délig tart) amennyiben a szülő válasza nem, akkor azt a napot, ami nevezetesen érettségi szünet, ő hivatalos tanitási nappá nyilvánitja."


A tanár egyszemélyben nem "nyilváníthat tanítási nappá" semmit. Az osztálykirándulások kötelezőek, amennyiben az adott diák nem kíván ezen részt venni, attól még kötelessége bemennie az iskolába. Az egy dolog, hogy a tanórák nagy eséllyel nem lesznek megtartva.


"Nézd, amig nem történt érdemleges válatozás, addig kell értesitenie valakit? he'? természetesen nem."


Nem gondolom, hogy a "he'?"-vel alá tudod támasztani az álláspontodat. Az igazgató egyedül nem dönthet egy tanár leváltásában, mivel ez teljesen felborítja az iskola összes tanárának és osztályának órarendjét. Ilyen esetben össze kell hívnia a tantestületi ülést. Ezt már egyszer elmondtam, valószínűleg nem értetted meg. "Természetesen nem." Dehogynem. Tessék utánanézni. Vagy legalább hinni egy olyan embernek, aki nálad jobban ért az oktatáshoz, miután gyakorló tanár.


"Ha pedig történt érdemleges változás akkor kit érdekel, hogy megtudja-e vagy sem, jobban nem tud már kitolni velünk ,mint az elmúlt 2 azaz kettő feleslegesen eltöltött év."


Nagyon sok mindenkit érdekel. Az önkormányzattól kezdve (ami általában az iskola fenntartója), az OM-ig, az SZMK-ig, az iskolaszékig mindenkit érdekel. Az, hogy téged, vagy a többi diákot személy szerint nem érdekel, egy dolog. Az oktatási törvényben, illetve az iskola működési szabályzatában benne van, hogy ki mindenkit érdekel az, ha Kiss Pista 9/B. oszt. tanuló utálja a némettanárát, és palotaforradalmat szervez ellene.

2010. júl. 3. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!