Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha a szüleim elváltak, apukám...

Ha a szüleim elváltak, apukám munkanélküli de anya a gondviselőm, kapok továbbtanulásnál pluszpontot?

Figyelt kérdés

2019. márc. 16. 19:51
 1/10 anonim ***** válasza:
Azt mondod a családi háttértől függően kaphat valaki plusz pontokat továbbtanuláshoz???
2019. márc. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hátrányos helyzetűek igen. De nem tudom hogy mik az alpontjai, vagy egyáltalán azon belül van e ez. Ezért kérdeztem
2019. márc. 16. 20:18
 3/10 anonim ***** válasza:
Ez a háztartás bevételétől függ elsősorban. Az hogy elváltak, vagy apukád munkanélküli, az önmagában nem jelent hátrányos helyzetet. Ha emiatt "nyomorogtok", az már igen.
2019. márc. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Akkor is durva. Azt még megérteném ha magasabb ösztöndíjat kapna vagy a kollégiumi elhelyezését támogatnák, de az hogy van két egyforma tanulmányi eredmény, és azt veszik fel nagyobb eséllyel amelyiknek kevesebb a pénze... Milyen rendszer ez?
2019. márc. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem nyomorgunk szerencsére.

Csak tényleg azért igazságtalan. 40 pluszpontot ad érte. Igaz aki tényleg nagyon rossz körülmények között él tőlük nem sajnálom.

2019. márc. 17. 10:28
 6/10 anonim ***** válasza:

off

"azt veszik fel nagyobb eséllyel amelyiknek kevesebb a pénze"

Mondjuk ezt én sem értem teljesen. A felvételi ponthatár lényege, hogy a legjobb tanulók kerüljenek be a képzésbe, férőhely és elvárt szint alapján meghúzva a határt. Ha valakinek kevés a pontja és amúgy anyagilag hátrányos helyzetből indul, annak ezek a plusz pontok hogyan segítenek befejezni a sulit és ugyanolyan jó szakemberré válni?

2019. márc. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Sok olyan ember van aki alapjában véve rendelkezik a megfelelő képességekkel, de csak azt tanulja ami érdekli = nem kitűnő tanuló, tehát kevesebb pontot kap a tanulmányi eredményeire.Azvilyenekre marad a duplázás
2019. márc. 17. 14:20
 8/10 A kérdező kommentje:
Szerintem egyébként a hátrányos helyzetüeknél a pluszpontot inkább arra találták ki hogy könnyebben bekerüljenek államira. Mert tegyük fel, meglenne a kellő pont egy szakra, de csak az önköltségesre
2019. márc. 17. 14:23
 9/10 A kérdező kommentje:
Viszont +40 ponttal már (talán) be is kerülhet az államira
2019. márc. 17. 14:23
 10/10 anonim ***** válasza:

Akkor inkább az ösztöndíjat kellene kitágítani a jó tanulmányi eredmény mellett a rossz anyagi helyzetűekre is. A klasszikus állami támogatás a tanulmányi eredmény miatt jár, a hátrányos helyzetűeknek is. Na most ehhez miért elég a gyengébb teljesítmény?

Nem kötözködés, csak tényleg nem értem. De mindegy, nem is akarok ennél jobban belemenni. :)

2019. márc. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!