Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jogász hallgatók, ti szorgalmi...

Jogász hallgatók, ti szorgalmi időszakban is tanultok?

Figyelt kérdés
Ismerek 1-2 joghallgatót, és van olyan, aki elmondása szerint 3-4 napokat tanul vizsga előtt. Nekem ez annyira hihetetlennek tűnik! :D
2019. márc. 17. 15:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Blöffölés, nyilván az jobban hangzik ha ezt mondja. Ciki lenne azt mondani, hogy a könyv felett éjszakákat töltött az nem olyan menő.

Bár én végeztem már, szorgalmi időszakban is tanultam végig, a vizsgáim pedig jól sikerültek és egy biztos jogi tudást szereztem. Náluk is voltak, akik ezt mondták, hogy ők aztán nem tanultak, közben meg éjszakákat tanultak át mint utóbb kiderült és valahogy mindig jól sikerültek a vizsgáik is.

2019. márc. 17. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy megerősítesz!


Én ugyan nem jogon végeztem, de nálunk is jöttek a nagy kamuval, hogy "2 napot tanultam, és 4-est kaptam!4!", aztán volt olyan közülük, aki kocsmában csak elszólta magát, hogy az a 2 nap jó lesz 2 hétnek is...

2019. márc. 18. 05:58
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én annyit tanultam, 3-4 napot, de olyanok is voltak a jegyeim, és az összes vizsgám harmadán megbuktam. Nem azért tanultam ennyit, mert ennyi idő elég volt, hanem mert lusta voltam ennél többet, és a vizsga előtti 3. nap kezdtem el érezni a hurkot a nyakam körül. Ennyi idő alatt a tételek legalább feléről alig tudtam megjegyezni valamit, hozzáteszem hogy akár egyetlen tétel megtanulása is elég lehet, ha épp azt húzod... Nem egyszer kaptam úgy ötöst, hogy ha a szomszéd tételt húztam volna ki, biztos a karó. Nem tanultam semmit szorgalmi időszakban, csak ha zh-t kellett írni. Ami kivétel volt, az a záróvizsgák és a legelején a római jog, azokra tényleg kell több idő, 3-4 nap tanulással nincs az a mázli, ami megmenti az embert, főleg a zv-ken.

Viszont volt olyan srác, aki szerintem is kamus volt, azt mondta hogy nem tanult semmit, előző este még bulizott, és mikor hazaért akkor olvasott bele először az anyagba. Ötöst kapott, és kétszer is volt vele ilyen, ezt még én se hittem el.

2019. márc. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!