Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen szakváltáskor...

Egyetemen szakváltáskor vissza kell fizetnem az első két félévet?

Figyelt kérdés

Eddig kémia szakon tanultam 2 félévet, utána 2 félévet passziváltattam. Most szeretnék egy másik egyetemre átjelentkezni vegyészmérnök szakra, önköltségesre, levelezőre. Ebben az esetben vissza kell fizetni az első két aktív félévemet? És ha igen, meddig?


Ha valaki tudna segíteni, nagyon megköszönném, mert nem nagyon értem ezt a rendszert.


2019. ápr. 2. 21:59
 1/2 Szecessziós Vájling ***** válasza:
100%
Nem kell visszafizetned, de azok a félévek már felhasználásra kerültek az állami ösztöndíjas keretedből. Vagyis a 7 féléves vegyészmérnöki képzésre friss belépőként 10 féléved jutna, de neked már csak 8 áll rendelkezésre, ennyi idő alatt teljesítened kell vagy megkezdődnek a fizetős félévek.
2019. ápr. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2019. ápr. 3. 06:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!