Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Segítség! Nagyon félek az...

Segítség! Nagyon félek az érettségitől. Ti hogy győztétek le a félelmet?

Figyelt kérdés

Nagyon sokat készülök rá egész évben.Tényleg..mindennap foglalkoztam minden tantárgyal.Ti mennyit tanultatok rá?

Úgy érzem mindent megtettem annak érdekében,hogy jól sikerüljön,de valamiért ígyis nap 24-ben azon gondolkodom “mi lesz ha...” Szerintetek mit kellene tennem hogy végre valahára lenyugodjak?

Ti hogyan győztétek le a félemet,és végül hogy teljesítettetek?



2019. ápr. 7. 14:39
1 2
 1/13 anonim válasza:
57%
Ha keszültél rá akkor nincs min aggódni
2019. ápr. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
62%

Nekem az egyik emelt nagyon nem ment mert nem tudtam bejárni az órakra betegség miatt. Szóval elengedtem az egészet.

Kihagytam egy évet és újraérettségiztem az adott tárgyból.

2019. ápr. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
Én is azt hittem, hogy szinte mindent tudok, mert sokat tanultam rá, de szóbelin pl. törinél lefagytam. Az írásbeli sem volt, olyan egyszerű, ahogy gondoltam, de összességében nem lett annyira rossz.
2019. ápr. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Közepet csináltam mindenből 2 éve. Baromi könnyű volt, főleg az előző 4 évhez képest, az írásbeli könnyebb volt mint a tz-k általában. A szóbelin izgultam mivel elég gáz vagyok felelésből, persze az se nehéz csak ha ilyen típus vagy akkor azért nyugtalan leszel. Semmi pluszt nem készültem semmiből és egyébként se tanultam sokat, matekom 3as lett minden más 4-5. Szóbelin konkrétan ott olvastam el először a művet amit húztam, így az 50ből 15 pont lett, de mivel írásbelim 83% (és amúgy 2es voltam év végén) nem volt gond. Ha egyetemre mész, ott az átlag zh nehezebb lesz mint a komplett érettségi. Márha nem vmi kamuszakra mész.
2019. ápr. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én is idén érettségizek. Kiszámoltam eduline-on, hány pontom lesz ha ilyen meg olyan eredményeket érek el, és arra jutottam, hogy még ha a hozzám képest minimumszintet hozom, az is megfelelő. Mondjuk ha pl jogásznak készülsz, ez lehet hogy ellentétes hatást vált ki... De egy próbát megér.
2019. ápr. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én nem nagyon készültem, és egyáltalán nem győztem le a félelmemet, hanem egyszerűen elmúlt, amikor leérettségiztem. A félelmet nem szükséges legyőzni, azzal együtt is le fogsz érettségizni.
2019. ápr. 8. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Az legyen az elv, amivel nekiállsz, hogy te beleadtad a maximumot, ami tőled telik. Ha ez nem elég (amit amúgy kizártnak tartok, összességében elcseszni az egész érettségit szinte lehetetlen, max az lehet, hogy van egy tárgy, ami nem megy olyan jól. De ettől meg nem kell rögtön butának tartanod magad, mindenkinek megvan a maga gyenge pontja.), akkor még mindig nem jött el a világvége, ha nagyon nem felel meg az eredmény, megpróbálhatod újra (igaz, pénzért).
2019. ápr. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én is idén érettségizem, és egyáltalán nem izgulok. Tesóm mondja mindig, h az érettségit a hülyéknek találták ki, szóval ha alapműveltségem van, sulira készültem/készülök, matekot gyakorlok, meg minden feladatsorból megcsinálok egyet, h azért képbe legyek, akkor annyira nem lehet elrontani.

És duplázásban gondolkodom, ami ugye azt jelenti, h ha mondjuk a matekom meg a németem 90+%os lesz, akkor a többi lehet akár kettes is, a sok pontom az meglesz. De persze akkor a kiválasztott kettőre nagyon kell gyúrni.


Sztem próbáld meg megfogalmazni, h mi miatt félsz: matek nehezen megy? Szövegértésben nem vagy annyira jó? Esszét nehezen írsz? Nincs elég háttértudásod xy tantárgyból? Szóban nem vagy jó?

Ha megtaláltad h mi a gyenge pont, akkor tudsz már arra koncentrálni. Ha meg megtaláltad, de a józan eszeddel tudod, h baromi sokat készültél, tehát a félelmed alaptalan, akkor meg győzd meg magad logikus érvekkel, h NO PARA.

És nem tudom, mennyire kell sok pont neked, de a duplázást nagyon ajánlom, szerintem sokkal kevesebb stresszel jár, mintha minden átlagodra, minden jegyedre oda kéne figyelned.


Szóban meg én tudom magamról h nagyon rossz vagyok, de abban bízom, h a 30 perc felkészülési idő alatt írok egy vázlatot, az adott tételt amit megtanultam, az alapján meg már félig felolvasva, félig kiegészítve fejből el tudom mondani, ami kell.


És amúgy: az érettségi nem attól fog jobban sikerülni, hogy ráizgulsz, szóval fölösleges😉


Hajrá!

2019. ápr. 9. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Az évvégi jegyeim egeész jól alakulnak.Mindenből 5-ös kivéve történelem és matek.Az 4-es.Direkt mindenből azt gyakoroltam ami pontot ér.Töriből 30 esszét biztos írtam évközben.Magyar fontos lenne, hogy 70% felett legyen,ezért ezekből a novvella elemzést gyakoroltam,angolból is a 4-es kellene.Levelet egész jól írok (a tanárom szerint) egyébként Budapesten jelöltem a SE-ETK népegészségügyit tavaly 302pont volt.Mibdenből közepet csinálok.Megjelöltem Kaposváron is a népegészségügyit.Mindenesetre ott 282 a pont szóval annak meg kell lennie.
2019. ápr. 9. 08:27
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Akkor meg mitől félsz?:)

Mindenre felkészültél, a jegyeid jók, és ennyi pontot még ezek nélkül is röhögve összeszedsz.

Ne. Félj. Tőle.

2019. ápr. 9. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!