Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha nem megyek be szakmai...

Ha nem megyek be szakmai érettségire, viszont alapból 6 tantárgyat választok, és 5 meg is lessz, attól meghúzhatnak?

Figyelt kérdés
Nagyon nem megy a szakmai, abszolút nem is tetszik, 11.-es vagyok, jövőre érettségiznék. Próbáltunk átiratkozni másik sulikba, de nem vettek át 10. évelején a 9. osztályos hiányzásom miatt (több balaset ért abban az évben), majd idén év elején is, viszont a különbözeti vizsgára hivatkoztak, hogy nem menne. Szakmai tárgyból viszont kötelező az érettségi, de ez az én esetemben nagyon húzós, mivel nemértem és idáig minden szakmai dolgozatot szétpuskáztunk (nem azért mert hülye vagyok vagy nem lett volna kedvem tanulni, hanem abszolút nem érdekel a tárgy, viszot helyette a biosz elég jól megy). Újrakezdeni semmiképp nemakarom a gimnáziumot, sajnos elég későn döbbentem rá, hogy ez a szak nem nekem való.
2019. ápr. 13. 22:33
 1/2 anonim válasza:

Nem lesz erettsegid ha a szakmait kihagyod, mivel ez a kotelezo a rendszerben.

Esti gimibe at tudsz menni

2019. ápr. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Meg, mivel szakgimnáziumban kötelező a szakmai. Köszönd a Fidesznek. Páratlan szemétség. Egyetlen utólagos lehetőség, hogy jövő tavasszal nem mész szakmából és jövő ősszel egy gimnáziumban jelentkezel javítóérettségizni, ahol az 5 meglévő tantárgyad alapján kiállítják neked az érettségi bizonyítványt. De akkor abban az évben nem tanulsz tovább.
2019. ápr. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!