Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek minek érdemes...

Szerintetek minek érdemes továbbmenni? 3D Modellező vagy Programozó?

Figyelt kérdés
Mindkettő érdekel csak melyik a keresettebb melyiknek jobb a fizetése?
2010. júl. 5. 13:28
 1/5 czibles ***** válasza:
100%

én a 3Dre szavazok.

sokkal kevesebben csinálják, mondjuk ezáltal kevés helyen tanítják. de ez pont az a szakma ahova nem a papír kell.

fizetésben, pedig szerintem nincsen nagy különbség.

2010. júl. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem programozó. Így simán 3d modellezőként, hol tudnál elhelyezkedni? Az olyan mérnökin ahova kell az ilyesmi(pl mechatronika, gépészmérnök vagy építész) ott tanítják. Szal nem vesznek fel külön személyt ilyesmire.

Ha számítógépes játékokat akarsz csinálni és ezzel akarsz foglalkozni akkor oda kell a programozó diploma, hisz oda sok matek kell. Főleg az algebra része.

2010. júl. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
jah és a 3d modellező kell ismerje a műszaki rajzot, mert egy mérnök papíron neked ilyen formában fogja odaadni a modellezendő tárgyat.
2010. júl. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Na mindegy akkor inkább maradok a programozónál!
2010. júl. 9. 16:00
 5/5 anonim ***** válasza:

Attól függ melyikhez van érzéked. Neten rengeteg könyv van programozáshoz, illetve oktatóvideók (ezekből jobban lehet gyakorolni) 3dhez.

Programozóként könnyebb elhelyezkedni mert több területet fed le, viszont modellezőként ha jó vagy (itt értem a veleszületett tehetséget + minimum 5-10 év erőteljes gyakorlás) sokkal jobban megfizetnek. Ja és a "továbbmenni"t úgy vedd h ezt a tudást magadnak kell megszerezned, egyetem meg kurzusok max az alapokat adják.

2010. szept. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!