Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nemzeti Közszolgálati Egyetemr...

Nemzeti Közszolgálati Egyetemre való bejutás feltétele a téma. Help me pls!? (bovebben lent)

Figyelt kérdés
Vám-és pénzügyőr szeretnék lenni, es megneztem 330 pont kell hozza. Csak, hogy most mar elvileg kotelezo felsooktatasba valamibol emelt szinten erettsegizni. A torit es az irodalmat írták, hogy ezek oda a fontos tantargyak, en viszont egyikbol se erzem azt h ugy sikerulne ezekbol az emelt ahogy en szeretnem. Szerintetek egy nemet emelt szintu helyettesitené?

2019. ápr. 23. 19:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ennél a szaknál nem a ponthatár a probléma (alacsony volt), hanem a fizikai és pszichológiai alkalmassági. Ezen rengetegen kihullanak. Amúgy idén még nincs kötelező emelt. 2020-tól lesz. Azonban a szaknál kötelező belépő egy középfokú komplex nyelvvizsga .


[link]

2019. ápr. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
En jovore fogok erettsegizni es megkerdeztem az osztalyfonokom, hogy most akkor nekem is muszaj lesz-e emelt szintut raknom valamibol es azt mondta, hogy csak szeptemberben tudjuk meg, hogy abban az evben mit fognak kerni mert ugye valtozik a rendszer, es hogy jol gondoljam meg.. , es azert irtam ki a kerdest mert most nem tudom, hogy mit csinaljak. A nyelvvizsga folyamatban van, jarok nemettanarhoz
2019. ápr. 24. 14:11
 3/4 anonim ***** válasza:
Jövőre minden szakra KÖTELEZŐ lesz egy emelt és egy középfokú nyelvvizsga. Ez már biztos. Ez lesz a belépő a felsőoktatásba. Azt nem írtad, hogy jövőre mennél.
2019. ápr. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát én a helyedben kiválásztanék egyet a töri és magyar közül és rááldoznám a nyaramat... Én nem vagyok benne biztos hogy elfogadnák a németet....Nem, szinte biztos vgyok benne hogy nem fogadnák el. Elvégre ezzel azt is mondhatnád hogy elfogadják e az emelt médiát. Nem kérték, tehát ugyanaz a kategória mint a német. Jó ha van belőle nyelvvizsgád, mert követelmény a nyelvvizsga is, de szerintem a töri megcsinálható, ha végigtanulod a nyarat. Sok sikert, bárhogy is döntesz :)
2019. jún. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!