Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A kamionozás (belföldi/nemzetk...

A kamionozás (belföldi/nemzetközi árufuvarozás) biztos szakma?

Figyelt kérdés
Meddig lesz kereslet a sofőrökre?

2017. jan. 1. 08:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ha a kérdésed az önvezető járművekre irányul, akkor nem aggódnék a helyedben még egy jó darabig.

A technológia térnyerése borítékolható, de nem mostanában lesz az. jelenleg még kiforratlanok, nincs törvényi háttere és van sok apróság, ami miatt személyzetre akkor is szükség lesz, ha már tényleg maguktól tudnak menni.

35 évesen nem aggódok rajta, hogy kiszorítanak a fülkéből. Mire ez bekövetkezik, addigra meg szerintem elég is lesz ebből ennyi. :)

2017. jan. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Olyan 100 évig minimum. Ugyanis ha el is jönnek a teljesen önvezető kamionok, akkor is muszáj lesz, hogy rajta legyene egy ember, aki felügyeli a dolgokat, és vigyáz erre a 40 tonnás száguldozó dögre. Meg a lerakó/felrakóknál vannak olyan helyek, ahol nincs se normális rámpa, se semmi, csak be kell állni egy szűk helyre, hogy le tudjanak pakolni, na azt semmilyen elektronika nem fogja tudni megoldani.

De kamionsofőrködni 3-5 évig is megéri, a jogsi árát hamar visszakeresed, utána pedig mondhatni egy szórakozás, vagy nagy utazás. A nemzetközi fuvarozás amúgy sem egy olyan szakma, amit egy életen át kell csinálni (lehet, de akkor életed nem lesz).

2017. jan. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

A kamionozás, ahogy minden más is abszolút nem biztos szakma. 2010 körül amikor beütött a gazdasági válság akkor sorba mentek csődbe a kamionos cégek, és adták el az autóikat, a sofőrök meg otthon nézték a holdat mert nem volt munka.


Aztán így 6 év múlva meg megint virágzik az ipar, sokkal több kínálat van mint amennyi ember keresne, nőnek a bérek, javulnak a körülmények... aztán ha megint jön valami ilyesmi akkor megint lehet otthon tescoban kasszáskodni. (nem feltétlen)

2017. jan. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Elhelyezkedés szempontjából a legjobb szakma, bárhova felvesznek ha jól csinálod. Nincs az a nyavalygás mint a többi szakmában. Az informatikát tanulhatod éjjel-nappal, akkor se vesznek fel bárhova (1 év után úgy is elavul). Szállítmányozás mindig is lesz!
2017. jan. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Informatika pont rossz példa, mert oda is ezrével keresik az embereket, pont mint a sofőröket.
2017. jan. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

nem éppen, informatikusból annyi van hogy nincs hova rakni őket, szakemberből van hiány amiből valóban kevés van. Mondhatni én is informatikus vagyok, középsuliban azt végeztem, utána okjs rendszergazda képzésre mentem, de még sehol sem vagyok hogy valami érdemleges helyre felvegyenek, sőt, mondhatni 0 a tudásom ... Én azért mentem el kamionozni inkább, mert 1, mindig is ki akartam próbálni 2, a mai világban ennél jobb melóhelyet nem találsz :D Szabad vagyok, beszólhatok a főnököknek ha nem tetszik valami (persze csak ha jogos, és elég sokszor az...) és még csak ki sem rúgnak, és annyi pénzt keresek amennyit egy informatikus sok év munka után keresne talán.


Persze jobb lenne infózni mert tiszta szakma meg azért mégiscsak 8-10 órás munka utána szabad idő, de egyelőre mi mást csinálhatnék most, nemde? :D Egy CISCO képzés, ami már egy erős papír a tudásodról fél millió ft, és van belőle vagy 6 féle, vagy egyéb tanfolyamok amik egyetemet helyettesítenek és megfelelő elismerést adnak azok is 1,5 millió körül vannak (pl codecool)

2017. jan. 8. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én is kamionsofőrnek készülök. Most csinálom a B kategóriát és 16 éves vagyok. :)

2017. jan. 8. 10:51
 8/13 A kérdező kommentje:

Ha 2019-ben befejezem az iskolát, és addigra meglesz nekem a teherautó és a nehézpótkocsi kategória is, akkor vajon még lesz sofőrhiány?


Először a Szemereynél tervezek dolgozni belföldön és amint 21 leszek irány a nemzetközi.

2017. jan. 8. 10:55
 9/13 anonim ***** válasza:

Sofőrre kereslet lesz, nehéz pótkocsi kategóriád még nem lesz.

Csak a C kategóriát vitték le 18 évre, az E maradt 21 év.

2017. jan. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
én 13-4 éves koromtól kezdve terveztem hogy kamionos IS lennék, meg még sokan de csak nekem volt vér a pucámban meg is csinálni :D Amúgy tényleg 21 éves kor az E kategória, de vannak cégek akik 7,5 tonnás C kategóriással is nemzetköziznek, érdemes ott kezdeni, a belföldezés alatt pont semmit nem fogsz megtanulni, kezd nemzetközivel pár hét betanulás után. Én egészen 21 éves koromig a városomon sem jártam kívül, aztán bumm bele a nagyvilágba :D Ha talpraesett vagy feltalálod magad, csak nagyon járj utána a dolgoknak, nézz neten videókat, olvass utána dolgoknak, stb...
2017. jan. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!