Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A kamionozás tényleg ennyire...

A kamionozás tényleg ennyire összetett, nehéz szakma lenne?

Figyelt kérdés

Sok fórumon olvasgatom ahogy az idősebbek riogatják a fiatal kezdőket. Én sofőrként szeretnék dolgozni, úgyhogy próbaképp megálltam egy autópálya parkolóban és figyeltem őket.

A nagy részük elég szakadtan nézett ki, sok roma/fél roma is volt köztük, talán a 8 általános ha megvan. (Tisztelet persze a kivételnek, és nem leszólni akarok senkit). Szóval úgy gondolom én is meg tudnám csinálni amit ők. 2 idegen nyelven beszélek, 7 éve vezetek balesetmentesen, átlátom a dolgokat. Feltalálnám magamat.

Lehet, hogy csak rájátszanak a dologra, vagy miért állítják be ezt az egészet annyira nehéznek, szinte lehetetlennek? Magukat akarják csak fényezni?


2015. okt. 22. 15:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
7%
Miért lenne nehéz szakma? A kormány tekergetésénél kb. minden más szakma nehezebb...
2015. okt. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem riogatja a fiatalokat a kamionos szakmától, csak leírják. sokkal nehezebb, mint az a kívülállók gondolják, sokan nem is bírják hosszabb távon.

Speciel én még egyetlen cigány, félcigány kamionost sem láttam még, a napcserzett bőrű nem egyenlő a cigánnyal

Az életmódra viszont joggal lehet mondani, hogy cigányélet, folyamatosan úton vannak, sokszor a napi tisztálkodás is körülményes - ezért néznek ki úgy, mint a cigányok

2015. okt. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
A régi sofőrbölcsesség úgy tartja: "Fél lábbal a sírban, fél lábbal a börtönben".
2015. okt. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
79%
1. Anyád! Bizony nehezebb mint bárki azt gondolná. Szellemileg is , fizikailag meg mégnehezebb.
2015. okt. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
1es te mit dolgozol? 4 órában aktát tologatsz egy haszontalan hivatalban?
2015. okt. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Én egy olyan helyen dolgozom ahol évente nagyon sok kamionos megfordul.

Először is elég kevés a cigány köztük. kb tízből egy. Amúgy elég nehéz az életük. Pl nemrég szállítottak tőlünk Szlovéniába és hétfő reggel szóltak nekik, hogy hozzánk kell jönniük. Addig úgy volt, hogy olyan fuvar lesz aminél otthon tudnak aludni. Így nem is nagyon készültek ruhával és kajával. Másik nagy gondjuk a tisztálkodás. Mikor elmondom, hogy nálunk beállhatnak az őrzött telepre, örömtáncot járnak, hogy nem valami útszélen kell aludniuk, mikor azt is hozzáteszem, hogy van fürdőnk amit használhatnak, akkor meg végképp. Régebben elég lepusztult volt a zuhanyzó, nem volt rendes a fűtés ott, de ez sem érdekelte őket. Azt mondták az a lényeg, hogy végre tisztálkodhatnak.

Volt olyan, hogy megkértek rendeljek nekik pizzát, szívesen megtettem mert fél percembe került,nagyon örültek hogy nem kell száraz kaját enni, mert már undoruk van a konzervektől, és hogy valaki rendel nekik, hiszen pl ők az ország másik végéből jöttek, mi egy kis település vagyunk ahol még bolt sincs, pizzát is a közeli városból tudnak szerezni ahonnan ők ki vannak tiltva kamionnal és nem ismerősek itt. Nagyon képlékeny az időbeosztásuk. Most még úgy tudják vissza kell jönniük fél óra múlva már át vannak vezényelve 100 km-re arrébb.

Sokszor órákat kell várakozniuk a le és felpakolásnál. Vagy azért mert vannak előttük vagy tőlünk kívülálló okok pl : ha elromlik a rakodógép, mire jön a szervizes vagy tudunk hozzá alkatrészt szerezni.

Volt olyan mikor pont itt romlott el a kamion. Este tízig javították, de akkor mi már nem voltunk itt mire kész lett, hogy kiadjuk a papírját, így itt kellett maradnia, de szerencsétlennek nem volt kajája, bolt nincs. Szóval nehéz életük van, nem könnyű én közelről látom.

És ez csak néhány dolog ami hirtelen eszembe jutott.

2015. okt. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
2015. okt. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 szántóvető ***** válasza:

azért nem kell piedesztálra emelni a kamionosokat.el lehet menni kapálni vagy fóliába 500Ft-os órabérbe,Békés-megyében van munka dögivel.csinálni kell egy hónapig aztán visszatérhetünk arra a kérdésre hogy mi számít nehéz fizikai munkának.

tisztálkodást,étkezést meg lehet oldani,nemzetközis sofőrnek mindig van kajája,a kamionszerelés legnehezebb része kimerül a kerékcserében.persze nem könnyű szakma de a fizetés is átlag fölötti,ellentétben egy napszámossal.

egyébként tényleg összetett és nehéz szakma :)

2015. okt. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
82%

Öreg motoros vagyok, megjártam a hadak útját.


Keleteztem, Teherán, Bagdad, Kuvait..legalább két jól beszélt nyelv, tisztelettudás, alázatképesség, és műszaki tudás..

Én a törököt, arabot, angolt vágtam, nem is volt bajom senkivel...két domináns tényező volt akkor... a baksis, és a szerencse...e kettő nélkül nem boldogultam volna.

Mosolyogni, kedvesnek lenni ez alap..nem szeretik sehol, ha a sofőr emelt hangon beszél, valami érthetetlen nyelven..


ha ezeket átlátod, átérzed, tiéd a pálya..

nagyon rég volt, szép emlékeim maradtak..például több hétig elakadva a küszöbig érő hóban,mínusz húszban gázolaj-szűrő kiszerelés, hogy járjon a motor, nyáron tökigérő negyvenöt fokban nincs aki átvegye az árút..persze Budapest alig 4500 kilométerre van, telefon sehol...

....és még néhány vidám esemény tarkította napjaimat...de én ezt imádtam, azért éltem túl mindent.

aki finnyás, az menjen inkább kertésznek.


asszem nem fényeztem magam.

2015. okt. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, nagyon jó volt olvasni őket. :)

Akkor a lényeg még is csak az, amire gondoltam, hogy aki ezt szeretné csinálni, és kicsit is értelmes, annak megtanulható. 25 évesen is bele lehet vágni 0 tapasztalattal. Értem, hogy nehéz szakma, de nem egy agysebész munka, hogy különleges képességek kellenének hozzá. Inkább a körülményeket elviselni, ahhoz kell erő.

2015. okt. 22. 19:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!