Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Honnan fogom megtudni, hogy...

Honnan fogom megtudni, hogy milyen tételeket kell tudnom szóbeli érettségire? (magyar, töri, angol, német)

Figyelt kérdés

Most fogok érettségizni, ugyanis egészségügyi okokból (súlyos depresszió) tavaly nem tudtam elmenni.

Az írásbelivel nincs gondom, mert az ügye mindenhol egyforma. A szóbeliről viszont elképzelésem sincs. (Nem a volt sulimba megyek, nem ismerem a tanár elvárásait.) Ilyenkor kitől kérhetem el a tételeket? Vagy csak a tételek címeit adják ki? Utóbbi esetén honnan fogom tudni, hogy mit kér pontosan a tanár (ugyanis egy cím nagyon sok mindent takarhat)?

Teljesen tanácstalan vagyok. Így van értelme elmenni írásbelire?

A segítséget előre is köszönöm!


2019. máj. 5. 08:12
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Mondok még jobbat, töriből csak témaköröket kapsz meg, tételcímekkel csak a szóbelin találkozol először. Nyelvből meg semmit nem kell nyilvánosságra hozni vizsga előtt.


Nem egy olyan bonyolult meg hosszú tételek vannak azért érettségin, simán megkeresed a könyvben a megfelelő fejezeteket, aztán az lefedi az anyagot. Nem arra van szükség, hogy szó szerint megtanulj egy tételt, hanem hogy beszélni tudj témákról, ahhoz meg nem kell konkrétan tudni a címeket sem.

2019. máj. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Menj el persze
2019. máj. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Tudod már, hogy konkrétan hol kell majd szóbelizned? Én úgy emlékszem, hogy ilyenkor csak max. a sulit tudod, viszont azt nem, hogy konkrétan melyik bizottsághoz kerülsz majd, így a tanárt sem tudhatod pontosan előre...bár lehet, hogy nem így van. Én azt mondom, hogy ilyenkor nem kell szégyenlősködni, hanem nyugodtan kezdj el "nyomozni" és kérdezősködni. Akár menj el oda vagy esetleg közösségi oldalon keress valakit, aki szintén ott tanul, én azt gondolom, hogy akár a tanárokat is meg lehet kérdezni. Én azt gondolom, hogy ez jól jön.... Nyelvekből valóban nem kell erre így készülni, de pl. magyarból és töriből szerintem kell. Jól hangzik, amit az első hozzászóló írt és tényleg így van ez meghatározva, de én még csak hallani sem hallottam olyat, hogy ez a gyakorlatban is így működne. Nálunk is és az összes ismerősömnél is úgy működött a dolog, hogy előre kiadta a tanár a tételcímeket, akár meg is beszélték és kidolgozták, hogy mit kell tudni és akkor csak azt fogadták el. Pl. hiába mondják a magyarnál, hogy értelmesen, logikusan végig kell gondolni és mesélni kell a műről, ha pl. nálunk el kellett mondani az életrajzokat is, tudni kellett az adatokat, a művel kapcsolatban is és nem volt elég a "mese". A töri pedig szintén ugyanez volt. Szóval szerintem meg kell kérdezni.
2019. máj. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia, ilyenkor nem az van, hogy központilag adják ki azok számára a tételeket, akik nem iskolai keretek között érettségiznek? Csak mert az oktatási hivatal megosztott vizsgaanyagai között a különböző tárgyaknál van olyan, hogy "Tételcímek a fővárosi és megyei kormányhivatalok által szervezett középszintű szóbeli vizsgákra" Magyarból lenne fontos, hogy tudd a tételeket. Hisz a törit az írásbeli miatt nagyjából úgyis meg kell tanulni, nyelvből pedig nincsenek is tételek, viszont az irodalomból akkora szabadsága van a tanároknak a tételsor összeállításába, hogy simán kérdezhetnek olyan művet, vagy akár szerzőt, akiről még életedben nem hallottál.
2019. máj. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ó hát én meg úgy tudtam, hogy középszinten a tanárnak kötelessége megadni a tételcímeket.

Még emelt szinten is megadják a témaköröket (központilag).

2019. máj. 10. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!