Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nyelvszakosok! Nálatok milyen...

Nyelvszakosok! Nálatok milyen a nyelvi alapvizsga?

Figyelt kérdés
Én anglisztikás vagyok, a második félév végén jön az alapvizsga, amit jó lenne teljesíteni is, mert ezen múlik a szakosodásunk (bár állítólag egyes tanárokkal le lehet dumálni, hogy elkezdhesd az alapvizsga nélkül is). Gondolom nem egy kifejezetten egyedi dolog, C1 szint, írásbeliből (reading, writing, vocabulary, grammar) és szóbeliből (speaking - picture talk, debate, listening) áll. Tulajdonképpen kétféle véleményt hallunk felsőbbévesektől és tanároktól: könnyű és teljesíthető/nagyon nehéz és szinte lehetetlen. Sokaknak már elsőre is sikerül, még vannak, akik már ötödik, kilencedik alkalommal próbálkoznak vele. Ami még furcsább (legalábbis számomra) az az, hogy akár olyanoknak sem sikerül, akik már rendelkeznek felsőfokúval és az eddigi tárgyaikat is teljesen jól teljesítették...szóval nem tudom, hogy mégis mi az, ami miatt ez az alapvizsga egy ennyire nagy mumus. Emiatt már én is félek tőle előre. Nálatok mi vele a helyzet?
2019. máj. 5. 14:17
 1/2 anonim ***** válasza:
Nalunk nem volt nehez, megis kb 100-an megbuktak...😃 Mondjuk nalunk csak grammar es speaking van alapvizsgan.
2019. máj. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mennyi kreditet ér ?
2019. máj. 20. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!