Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nektek hogy sikerült a 2019....

Nektek hogy sikerült a 2019. májusi emelt magyar érettségi?

Figyelt kérdés
Baromi kíváncsi vagyok ki mit gondol az idei emel magyarról, mert az én baráti körömben megosztó, hogy könnyű volt vagy nehéz. Nektek hogy ment? Szerintetek hogy sikerült? Meséljetek, tapasztalatok érdekelnek. :D

2019. máj. 6. 16:41
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Milyen koraérettek ezek a mai ovisok!
2019. máj. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Véletlenül írtam ide. xD
2019. máj. 6. 19:04
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Gondoltam, és látom, azóta már átkerült. De magas labda volt, muszáj lecsapni. :-D

Remélem jól sikerült. ;-)

2019. máj. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mármint az érettségid sikerült jól...
2019. máj. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Én nehéznek éreztem. Főleg a tavalyihoz képest. Az első felében voltak olyan kérdések, amikre nem féltétlenül érzem azt,hogy jogosan várták el, hogy tudjam. (pl. Kinek írta azt a verset). A műelemzést sem találtam túl könnyűnek. És persze, nem a tavalyival kell példálózni, de mi kaptunk egy kortárs, igazából legtöbbünknek ismeretlen szerzőt, a tavalyival meg kaptak egy Ady verset,amit mindenki elemzett már életében minimum egyszer.

Neked milyen tapasztalatod van?

2019. máj. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nekem első olvasásra brutális volt a Tandori vers. Már mikor megláttam a nevét, megijedtem, mert tudtam mennyire elvont versei vannak. Ez is nagyon az volt. Összességében viszont úgy látom, hogy a szövegalkotás része nem sikerült rosszul, főleg a reflektálás. Szerintem sok mindenre kitértem. Balassi Bálinttól kezdve (ő választotta külön a szöveget a dallamtól), Petőfi forradalmi versein keresztül, az előző irodalmi Nobel-díjasokon át a Kaláka megzenésített verseiig mindenféléről írtam. A műveltségiben viszont azért több pontot veszítek majd sajnos.
2019. máj. 12. 23:59
 7/8 anonim ***** válasza:
Kinek hány % lett?
2019. jún. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nekem 91 az írásbeli, a szóbelit még nem tudom. :O

Nektek?

2019. jún. 19. 23:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!