Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hány éves kortól túl késő...

Hány éves kortól túl késő egyetemre menni?

Figyelt kérdés

2019. máj. 9. 09:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%

Nincs olyan, hogy túl késő. Persze van olyan szak, amibe nem érdemes belekezdeni. Ilyen például az orvosi. 40 év felett, azért már húzós lenne, mivel csak nappali tagozaton van képzés, és hat éves. Dolgozni mellette nem érdemes, mert nem lenne rá időd. Na meg ott a rezidens képzés is, ami akár 6 éves is lehet, ha olyanra mész. Viszont, ha milliárdos vagy és nincs semmi dolgod, akkor persze. Miért ne? Csak akkor nem biztos, hogy van értelme. De ha szeretet tanulni és magadba szívni a tudást akkor hajrá.


Más szakokba persze érdemes belekezdeni, mert levelezőn simán lehet munka mellett. Szüleim 40 felett mentek főiskolára, levelezőn és 5-sel végeztek. Szóval nem lehetetlen és bizonyos szakok kivételével sosem késő. :)

2019. máj. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem érdemes kiszàmolni, hogy meddig fogsz dolgozni és hány éves az egyetem.

Teszem azt 5,5 éves az egyetem és 65 éves korig dolgozol. Szerintem ebben az esetben még 50 évesen is megéri, hiszen 10 évet még úgy is tudsz diplomával dolgozni. Nem kevés idő.

Fiatalabban meg nem is gondolkoznek rajta, tanulni mindig megéri. Persze az már a helyzettől függ, hogy mondjuk levelezőn kell csinálni, hogy tudj mellette dolgozni.

Legutóbbi munkahelyemen a gyakornok 40 felett volt. 3 gyereke volt és egy férje. Mégis visszaült az egyetemre. Szerintem jól tette.

2019. máj. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%
A modern munkaerőpiacon teljesen normális, hogy a változó körülményekhez igazodóan az embernek időnként át kell képezni magát, s még akár 55 évesen is vissza kell ülnie az iskolapadba, hogy a pályája utolsó 10 évében jobban tudjon érvényesülni. Sőt még azt is meg tudom érteni, aki nyugdíjasan, nem munka-céllal is belekezd egy képzésbe, mert az önművelés, a szellemi frissesség fenntartása a lelki egészség megőrzésében sokat segít. Az agyunk olyan, mint az izmaink: edzeni kell, s akkor sokáig fitt maradhat.
2019. máj. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
78%
Soha nem késő egyetemre menni, 80 évesen is járhat valaki. Én is fogok szerintem. Jó buli.
2019. máj. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
83%
Tanulni sosem késő.
2019. máj. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
62%
Nappalira én 25 éves kort mondanám, ami után már nem kezdenék bele nappalis alapképzésbe, de levelezőn, vagy távoktatás esetén mondjuk nyugdíjkorhatár mínusz 5 év. De ha élvezetből tanul az ember, akkor akár nyugdíj után is lehet persze.
2019. máj. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
81%

Sosincs késő!!!!

Az első sablonosat írt!

Ha neked az a vàgyad, hogy X vagy Y szakra jàrj tedd azt!

Én 38 múltam. Azt nem részletezném, hogy milyen gyerekkorom volt, mert az màr nem segít. (Nyilvàn nem vagyok "dr Horvàth Józsika" aki bàr nem született bele a pompàba, de MILLIÓ segítséget-tàmogatàst kapott mindenhonnan, mégis hősként istenítik)

Sajàt magam kellett össze gyűjtenem annyit, hogy orvosira jàrhassak.

Tegyük fel felvesznek 40 évesen. Végzek 46 évesen. És??? Ha még ott vannak a rezidens évek. Dolgozom 15-20 évet ebben a szakmàban.

De ez az időszak életem legboldogabb évei lesznek!


Bàrmi terved van, ne add fel!

Sok sikert és kitartàst!

2019. máj. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
8%

7-es. Ha 40 évesen mész orvosira 6 évig mit fogsz csinálni? Főleg, hogy lehet, hogy esetleg mondjuk nem állami támogattora mész, hanem fizetőre. 12x1,5 millió tandj + egyéb költségek, lakhatás + élelmiszer + utazás. Orvosi mellett nem tudsz dolgozni. Orvosira fiatalon érdemes menni, háttérsegítséggel. 40 évesen már nem éri meg. Maximum akkor, ha összepsoroltál rá annyi pénzt, hogy a munkahelyeden fel tudj mondani és bele tudj kezdeni. Vagy, ha esetleg addig a párod dolgozik és megtudtok a fizetéséből élni, de ha gyerekek is vannak akkor őket is elkell tartani, tehát necces szituáció már 40 évesen orvosiba belekezdeni. Más szakokat lehet. Azért van a levelező, mert melette tudsz dolgozni.


Csak logikusan kéne gondolkozni, a válasz meg nem sablonos.

2019. máj. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


Bűnügyi nyomozó szeretnék lenni, de igazából ez csak B, vagy C terv, vannak más álomállásaim is, illetve jelenleg nem érzem magam elég érettnek az egyetemhez (21 vagyok), meg annyi pénzem sincs tandíjra, de azért plusz egy karrier ötletnek megtartom, csak nem tudom, hogy fogom-e valaha is kezdeni vele valamit. Viszont ha valaha is megyek egyetemre, nappalira szeretnék. Csak félek, hogy rosszul érezném magam a sok 18-19 éves között.

2019. máj. 9. 23:26
 10/15 anonim ***** válasza:
83%
Válasz a kérdezői kommentre: fölösleges az aggodalmad. Még 35-40 évesen se fogsz kilógni a többiek közül, mert a kor az egyetemen lényegtelen tényező; ráadásul szinte biztos, hogy lesz idősebb évfolyamtársad is. Sok a kevert korosztályú évfolyam még a nappalin is, mert nem mindenki érzi rögtön érettségi után alkalmasnak a továbbtanulásra az időt, vagy nincs lehetősége éppen akkor erre. Nők közül például többen két gyerek szülése után vállalják csak az egyetemet, s beülnek nappalis képzésre 28 évesen. Mások már egy diploma után gondolják meg magukat és kezdenek bele egy újabb képzésbe. Az égvilágon semmi probléma nem lesz a korodból, hidd el. Az egyetem nem egy gimnázium, ahonnan a közösség kirekesztene, ott mások a viselkedési normák. Senki nem fog bántani, ha a többieket partnernek tekinted, simán be fogsz illeszkedni a korodtól függetlenül, s jól fogod érezni magad.
2019. máj. 10. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!