Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Könyvből meg lehet tanulni...

Könyvből meg lehet tanulni bármilyen küzdősportot?

Figyelt kérdés
Érdekes, de egyszer láttam egy karate alapjait bemutató könyvet. Furcsának találtam, és egyből az a gondolatom támadt, hogy sokan, akik hagyományos módon, mesternél tanulnak karatét csak legyintenének, hogy könyvből nem lehet. De vajon tényleg nem? Vagy sikerült már valakinek? És milyen szinten? Pl. elment utána egy "rendes" helyre, és ott használhatónak bizonyult a tudása? Vagy meg tudta védeni magát?

2019. máj. 11. 19:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet könyvből megtanulni semmilyen küzdősportot, ahogyan teniszezni sem. De még csak videókról sem. Élőben, partnerrel, edzővel kell gyakorolni.
2019. máj. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Oké, ez logikusnak tűnik, meg szerintem bárkinek az első gondolata ez lenne, ahogy nekem is. De azért érveket meghallgatnék. Esetleg tapasztalat? Pl. az árnyékharcot (karate esetében a kata-kat) sem lehet könyvből?
2019. máj. 11. 22:20
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Könyvekből nem, de videókról meg lehet tanulni például freestyle nunchakuzni.
2019. máj. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Könyvekből, videókból autodidakta módin minimális szinten talán. Ha megfelelő szintet akarsz elérni, akkor ahhoz partner vagy edző is szükségeltetik.


A könyveket/videókat az edzés kiegészítésére használom, hogy memorizálni tudjam a katákat. xD

2019. máj. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Én egy éven át heti kétszer beültem kung fu edzést nézni. Csak ültem és figyeltem. Néztem mindenki technikáját, mozgását, tanulgattam annyit, amennyit látásból/hallásból lehet. Aztán végre eljött nap, mikor én is beálltam az edzésre, vártam a csodát, hiszen már "tudtam" hogyan kell állni, ütni, lépni... Olyan béna voltam, mint aki először használja a végtagjait. Sajnos egy mozgásközpontú dolgot nem lehet bemagolni és kitanulni egy könyvből, pedig hidd el, én is nagyon nagyon reméltem. Azt nem tudod megtanulni olvasás után például, hogy bizonyos mozdulatoknál mely izmaid használod, melyek feszülnek, ezeket gyakorlás közben érezni kell és használni, nekem is magyarázták honnan jön az egyensúly, miért úgy állunk, ahogy, mégis 3 hónap kellett, hogy a lábaim megtanulják az alapállást:(
2019. aug. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
De akkor minek írnak egyáltalán ilyen könyvet? Annak, aki már tudja/tudta, ellenőrizhesse magát?
2019. aug. 6. 22:45
 7/9 anonim ***** válasza:

Gondolom ezeknek a könyveknek a miértje is az ami miatt egyáltalán megfogalmazódott benned ez a kérdés. Mert nagyon sok ember van aki inkább a könnyebb utat választaná, hogy ne kelljen edzésen izzadni és szenvedni meg ő amúgy is jobban tudja.

Ezek a könyvek csak kihasználják ezeket a hülyéket. Mint a fogyaztószer a felugró ablakokban ami egy hét alatt leszed rólad 30 kilót. Aki el akarja hinni az el fogja. Tudod, kereslet-kínálat.

2019. aug. 7. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Bennem leginkább azért fogalmazódott meg a kérdés, mert egyrészt találkoztam már sok éve ilyen könyvvel, másrészt táncoltam is, de néha nehezen jegyeztem meg a lépéseket meg koreográfiákat, és néha jól jött volna, ha nem csak mutatják (mert azt kicsit nehezen utánozom), hanem valahogy rögzíteni is tudnám, mikor hová kell tenni a végtagjaim.
2019. aug. 7. 21:52
 9/9 anonim ***** válasza:
De a tánc az más. Ott egy előre betanult koreográfiát kell memorizálnod. De egy küzdősport ha jól oktatják akkor váratlan helyzetekre való váratlan reagálás. Azt pedig, hogy egy váratlan helyzetben reflexből odaverj semmilyen könyv nem tanítja meg.
2019. aug. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!