Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Fizetni kell ha nem megyek...

Fizetni kell ha nem megyek most el a kémia érettségire?

Figyelt kérdés
Emelteztem bioszból és pénteken irnám az emelt kémiát.Sajnos a biológia nem úgy sikerült ahogy terveztem így már most biztos,hogy nem vesznek fel oda ahova menni szeretnék.Októberben újraszeretném próbálni.Nyilván a biosz szóbelire muszáj elmennem mert akkor lesz csak meg az 5 tantárgy.Viszont ha kémiára nem megyek be és inkább októberbe próbálnám meg,akkor fizetni kell érte?

2019. máj. 15. 10:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen.
2019. máj. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Menj el kémiàra, semmit nem vesztesz. Ha jól sikerülne, akkor októberben nem kéne azt is írni
2019. máj. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

Nem tudom, nem vagyok képben a mai érettségi rendszerrel.


De hadd bíztassalak "általánosságban" arra hogy menj csak el. Vizsgatapasztalat mindig jó, hogy ha meg kell ismételni már tudd mire készülj,és ne aggódj annyira miatta.

2019. máj. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem menj el, nehogy utána azért rágd magad, hogy mégis elérted a megfelelő pontot biológiából. Soha nem tudhatod. Illetve azt sem, hogy milyen kesz a kémia. Lehet, hogy kedvezni fog számodra és olyan feladatok lesznek, amelyeket könnyen meg tudsz oldani és kompenzálja a biológiát. Ha meg sem próbálod, akkor biztosan nem vesznek fel, legalább adj magadnak egy esélyt, ha már ennyit készültél. Tapasztalatból beszélek, én is tegnap emelteztem bioszból és pénteken megyek kémiára. Igen, borzasztóan félek tőle, mert későn vettem fel a kémiát a gimnáziumban, így nem tudtam mindent olyan szinten elsajátítani, mint mások, de nem tudna a lelkem megnyugodni, hogyha meg sem próbálnám. Ezt tanácsolom neked is, nincs mit veszítened, én mindenképp átgondolnám ezt a helyedben. Sok sikert! :)
2019. máj. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem se lett jó, de már mindegy. (Mondjuk én GYTK-ra is jelentkeztem...) Én elmegyek, és neked is azt javaslom!

Amúgy ez nem 100%, nem tudom, de úgy hallottam, hogy októberben csak olyanból lehet érettségizni, amiből van eredményed. De lehet, hogy az illető rosszul tudta.

2019. máj. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én tavaly voltam ebben a helyzetben,miközben mentem érettségizni, minden kereszteződésnél gondolkodtam, hogy visszafordulok. Végül 37 pontot sikerült összeszednem írásbelin, pedig semmi közöm nem volt a kémiához. Szóbelin leszívesebben sírtam volna, ehhez képest maximum pontot kaptam! Ugyan nem lett elég a pontszámom, de nagyon büszke vagyok a mai napig magamra, hogy végigcsináltam. Így a legkönnyebb a vizsga, vesztesek nyugalmával, sokkal jobban teljesítesz, mint nyomás alatt! :)
2019. máj. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp próbáld meg a kémiát. Tudom, hogy úgy érzed, hogy könnyebb lesz októberben, de nem igaz. Hátha jól sikerül és nem kell ismételni. Ha meg igen, akkor legalább gyakoroltad, szoktad a stressz helyzetet, annál könnyebb lesz októberben
2019. máj. 16. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Azert próbáld meg a kémiát, mert ha az írásbeli jól sikerül akkor inkább arra tanulj tovább szóbelire és ne a bioszra.
2019. máj. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Igaz,köszönöm a válaszokat megnyugodtam,hogy nem csak nekem nem sikerült úgy ahogy szerettem volna.

Sajnos kb 7 hónapja határoztam el biztosan,hogy én orvos szeretnék lenni,nem is jelentkeztem máshova.Ennyi idő meg kevés volt arra,hogy 60%nál többet irjak.

Sok sikert mindenkinek holnapra!

2019. máj. 16. 15:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!