Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Biológiából és kémiából...

Biológiából és kémiából készülök emelt érettségire. Milyen könyveket ajánlotok?

Figyelt kérdés
Biológiából tudom, hogy a Nagy Etele - Biológia Érettségi Összefoglaló a jó e mellett nem tudom, hogy kell-e más, illetve nem is találom a könyvet neten csak, úgy hogy ki vannak hagyva oldalak. Kémiából egy jó könyvet nem találtam még, ami rendesen felkészítene az emeltre.

2019. ápr. 22. 15:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia, én is emeltezni fogok bioszból és kémiából. A kémiai számítások elsajátításához ajánlom az Ötösöm lesz kémiából című tankönyvet.
2019. ápr. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi! :) és az elméletre van valami ötleted?
2019. ápr. 22. 15:39
 3/4 anonim ***** válasza:
Én megvettem egy csomó mozaikos tankönyvet (áltsulis és gimis) és azokból tanulgatok. :) Illetve nálunk van fakt, azokra jövőre megyek majd. Mindenképp érdemes lenne egy kémia/biosz tanárral tanulni vagy gyakorolni, esetleg megkérdezni hogy ő milyen könyveket ajánl. :)
2019. ápr. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kémia:Mi alapórán a mozaikosból tanultunk. Utána fakton: mozaik 11-12 kémia és mozaik 11-12 feladatgyűjtemény ,ötösöm lesz kémiából és a tanár javasolta ,hogy vegyük meg a Kemia a kétszíntű érettségire (műszaki kiadó) .ez is tankonyv+feladatgyűjteményményből áll.

Biológia:mozaik7-8-10-11-12 és a hazzatartozó feladatgyűjtemény + a nagy biologia feladatgyűjtemény (ez zöld színű, de a megoldások kötet külön kapható). Szerintem ennyi bőven elég. Esetleg a szóbeli teteleket kidolgozó könyv is jól jöhet,de azt elég csak 12 végén beszerezni.

2019. ápr. 25. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!