Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gazdaságinformatikus szak...

Gazdaságinformatikus szak (BCE vagy BGE nappalin) elvégzése közben van lehetőség IT programozó gyakornokként dolgozni?

Figyelt kérdés
Már eldöntöttem, hogy infóból emeltezni fogok és mellette tanulom a C++ -t iskolában és otthon is (önszorgalomból). A számítástechnika minden része érdekel és szeretnék egyetem alatt tapasztalatot szerezni munkakörnyezetben.

2019. febr. 18. 20:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha az infó minden része érdekel, akkor miért egy olyan szakra mész, ahol megosztva tanítják az informatikát? A gazdasági tárgyak elveszik az idődet az informatika elől, és kevesebb időd lesz otthon is tanulnod, mert helyette a gazdasági tárgyakra is ügyelned kell.


Egyébként az egyetemen sokan már a második évtől gyakornokoskodnak informatikai cégeknél.

Ha pedig konkrétan csak programozás érdekel, akkor érdemesebb lenne proginfóra, de talán még mérnökinfóra is menni, mint gazdinfóra.

2019. febr. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
64%

teljesen egyetértek az elsővel..

ráadásul, olyan nincs, hogy "a számítástechnika minden része érdekel", csak ezt még nem látod..


könnyebb informatikai szakokon is (pl. amiket említettél) minimum második év amit ajánlanék melóra..


Ha mindenképpen könnyített informatikát hallgatnál, akkor gazdinfó mellett még figyelmedbe ajánlom:

- az egy éves programozói képzéseket (greenfox, codeschool stb.)

- az üzemmérnök informatikus szakot (BProf, MProf)


Amit nem ajánolok:

- OKJ képzések


Ahol a Gazdinfónak valóban értelme van:

- MSc-n, mondjuk egy matek, proginfó, vagy mérnök infó szak után

2019. febr. 19. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, azért gondoltam a gazdinfóra, mert a gazdaság is érdekel és későbbi vezetői pozícióhoz előnyös lehet. Ezek a képzések amiket felsoroltál a munkáltató figyelembe veszi, mert ez azért mégsem OKJ.
2019. febr. 19. 17:05
 4/5 A kérdező kommentje:
És igen, tévedtem mert a szoftverfejlesztés/programozás érdekel, a rendszerüzemeltetés és a hardverek annyira nem (mérnökinfó kilőve).
2019. febr. 19. 17:07
 5/5 anonim ***** válasza:
18%
Menj mérnökinfóra a BME-re inkább. Nem csak gazdinfósból lehet vezető... -.-
2019. febr. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!