Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha nagymamámhoz vagyok bejelen...

Ha nagymamámhoz vagyok bejelentve lakni, akkor kolis jelentkezéshez az ő keresetét nézik, vagy a szüleimét?

Figyelt kérdés
Mindenképp koliba akarok menni, de nme valószínű, hogy fölvennének, mert budapesti vagyok, nincs testvérem, és dolgoznak a szüleim. viszont anya alkoholista, apa meg idegbeteg, és már félek itthon lenni:S muszáj elmennem innen, és albérletre nincs pénzem. a nagymamám az ország másik felén lakik, azért jelentkeznék be hozzá lakni. Szóval mi van ilyenkor?
2010. júl. 7. 23:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha a nagymamádhoz szeretnél bejelentkezni, akkor ő számít majd eltartódnak, mert hivatalosan vele élsz egy háztartásban. Ez a kulcsszó: egy háztartásban élni.
2010. júl. 7. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
de attól a tartózkodási helyem maradhatna a mostani? vagy hogy van ez? nagyon nem értem...és azt nem kell megindokolni, hogy miért nem az együtt élő szüleimmel vagyok egy háztartásban?
2010. júl. 7. 23:32
 3/12 A kérdező kommentje:
ja, és a nagymamámnak származhat ebből bármi hátránya?
2010. júl. 7. 23:33
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A nagymamának nem származhat hátránya, a koleszba viszont nem biztos, hogy be fogsz kerülni. Azért nem hülyék a nevelők... Együtt élnek a szüleid Budapesten, eddig valószínűleg Budapesten jártál iskolában, most hirtelen egy friss lakcímkártyával kétszáz kilométerre laksz... Szinte biztos az elutasítás. De azért meg lehet próbálni. Bajod nem lesz tőle. Meg a mamádnak sem.
2010. júl. 8. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha budapesti vagy, akkor nem vesznek fel kollégiumba. 60-70 km távolság alatt ne is számíts rá. Van viszont több lehetőséged, csak nem az első félévben:

-második félévre sokan kiköltöznek, mert nem bírják az állapotokat

- tanulmányi átlag alapján

-HÖK-ös ismeretséggel

- szakkollégiumi felvételivel

2010. júl. 8. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja bocsi. Ha bejelentkezel a messze lakó nagyidhoz, akkor tuti felvesznek, csak az a lényeg, hogy a személyidben az ő címe legyen! Akkor az ő nyugdíj-szelvénye alapján állapítják meg az egy főre eső jövedelmet (nyugdíj/2) a MÁV távolságszabása (1 db vonatjegy) alapján pedig a lakóhely-iskola távolságát.
2010. júl. 8. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetemen nem nézik, hogy hol laktál előtte, hova jártál iskolába. Ilyen adatokkal a kolléium-elbírálók nem kerülnek kapcsolatba. A lényeg, hogy a jelentkezéskor már ott legyen a lakcímkártyádon az ő címe.
2010. júl. 8. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy oda vagy bejelentve még nem jelenti automatikusan azt, hogy ő az eltartód. Erről szerintem külön papír kell, hogy a szüleid lemondtak az eltartásodról és a nagymamád gondoskodik rólad. A kollégiumi kérelemhez csatolni kell az eltartók 2 hónapnál nem régebbi kereseti igazolását is, mivel figyelembe veszik az egy főre eső átlagjövedelmet.
2010. júl. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek. még egy kérdésem lenne: ha a szüleim ebbe nem mennek bele, de a nagymamám igen, akkor is meg tudom ezt valósítani?
2010. júl. 8. 11:42
 10/12 anonim ***** válasza:
Tippelek csak ,de azt gondolom, a szüleidnek írásban kell nyilatkozniuk, uh ehhez inkább családsegítő+gyámügy kell, hogy a szüleidet alkalmatlannak nyilvánítsák a gondozásodra.
2010. júl. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!