Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha nagymamámhoz vagyok bejelen...

Ha nagymamámhoz vagyok bejelentve lakni, akkor kolis jelentkezéshez az ő keresetét nézik, vagy a szüleimét?

Figyelt kérdés
Mindenképp koliba akarok menni, de nme valószínű, hogy fölvennének, mert budapesti vagyok, nincs testvérem, és dolgoznak a szüleim. viszont anya alkoholista, apa meg idegbeteg, és már félek itthon lenni:S muszáj elmennem innen, és albérletre nincs pénzem. a nagymamám az ország másik felén lakik, azért jelentkeznék be hozzá lakni. Szóval mi van ilyenkor?
2010. júl. 7. 23:25
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
de elmúltam 18, a gyámügynek már semmi köze ehhez, nem? én döntöm el, hol akarok lakni.
2010. júl. 8. 12:31
 12/12 anonim ***** válasza:

jaja, leesett

ez igaz

volt egy szobatársam a koliban, aki ugye már nagykorú volt, igaz vidéki is. Az anyukája egyedül nevelte, illetve pont, hogy írt egy nyilatkozatot arról, hogy már nem támogatja anyagilag, így kapott kedvezményt a kolidíjból. Mondjuk ő vidéki volt... és tényleg nem támogathatta a kisnyugdíjából az anyja. Ezzel mondjuk viszont belecsúszott abba a helyzetbe, hogy ha nincs eltartója, sem jövedelme, akkor miből fogja kifizetni a kolidíjat...? Persze, volt jövedelme, mert valamiből élnie kellett és rendesen tudta is fizetni a kolit, csak feketén keresett, papíron nem tudta igazolni.

2010. júl. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!